Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz a kutyaadó ellen tüntetés?

Lesz a kutyaadó ellen tüntetés?

Figyelt kérdés
ha igen hol és mikor, mert én biztos h megyek :@
2011. nov. 15. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz. De én akkora hülyeségnek tartom ezt az ebadót. Nagyon megfog nőni sajnos a kidobott kutyák száma! :S
2011. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem fogom kidobni a kutyámat, viszont már így is öreg, eddig 100%-ra vettem hogy lesz másik kutyám utána de így hogy adót kell utána fizetni, így nem fogok új kutyát.
2011. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nagyon remélem hogy lessz és az biztos hogy én is ott leszek.
2011. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Már miért lenne?

Évi 3000Ft-ért? És ha ivartalanított nem is kell fizetni.

Nekem nyulam van, de évente ettől több pénzt költök rá, nehogy már egy ember ne tudjon ennyit kifizetni egy állatért.

2011. nov. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha lesz tüntetés, vagy valami én is ott leszek... Egyébként tiszta hülyeség az egész, eb adó, majd macska, nyúl, rágcsálók, hal adó, megadóztatják a kiskedvenceinket. A felelős kutyatartás miatt??? JA , persze..." felelős állat tartás a cél.. [..] állami feladatot ellátó helyi önkormányzatok célzott anyagi forráshoz jutása" miatt van szükség.


Forrás: [link]


Akkor most miről is beszélünk? Nem a kifizetéssel van a gond, magával az ötlettel.... és a patkányokat a parlamentben nem adóztatják meg? ÉN biztos nem fogom , ivartalanítani, megcsonkítani... olyan mintha , meddő lenne az ember, vagy nem lenne spermája, ha odafigyelsz kedvencedre, akkor nem lesz nem kívánt szaporulat, és gondolom mindenki figyel a kedvencére....

UNDORÍTÓ...AMIT EZEK MŰVELNEK

2011. nov. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne sírjunk már az ebadó miatt! Igaza van a nyulas hozzászólónak, hogy nem az évi hatezer forint fogja eldönteni, hogy kidobja e valaki a kutyáját. Aki ezért megteszi, annak nem is való kutya. Erről is szól a felelős állattartás. Számolja már ki mindenki, hogy mennyit költ a kutyájára, és döntse el, hogy ennek mekkora része az ebadó. Az én esetemben eltörpül: havi 500 Ft az 1-2 kg táp ára, ha olcsóbb táppal számolunk. Amúgy meg talán a sok ostoba ember elgondolkodik azon, hogy ivartalanítani kéne a kutyáját (merthogy úgy mentesül az ebadó alól), nem pedig évente kétszer osztogatni a kis keverék kölyköket hasonlóan felelőtlen gazdáknak. Csak éppen most is az első dolog, hogy menjünk tüntetni valami ellen. Kíváncsi lennék, hogy a sok hőbörgő közül, hánynak van ivartalanítva a kutyája. A másik, hogy ez a pénz a településeken fog maradni, nem a nagy kalapba megy, ami egy kistelepülésen nagyon lényeges lehet, de Budapesten is jól fel lehet használni pl. a kutyasz.r takarításainak a költségére.
2011. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az baj hogy csak 1 kutya árával számoltok :) van akinek 5-6 kutyája is van annak már pl nem évi 6000 ft lesz, én személyszerint szintén nem szeretném ivartalanítani a kutyámat, te sem örülnél ha kikéne venni a méhedet vagy a golyóidat sztem -_-' az állatmenhelyek így is dugig vannak hát akkor majd még most mi lesz a sok kutyussal akiket ezek miatt bedobálnak oda :@ egypk meg nem mindenki tudja megfizetni azt az évi 6000 ft-ot se nem hogy még 15ért egy ivartalanítást és még csak min árat mondtam :) az állatorvosok is megmondták hogy a szuka kutyának egyszer kell h fialjon legalább az életben, nah bevezetik a kutyaadót akkor fial a kutyád, lesz pl 8 kiskutya amíg nem lesz gazdájuk fizethetsz rájuk ^^ vagy tán szted úgy fog működni h jaj 3 hónaposan eladod őket és kész perszee...ennyi erővel akkor másnál se keljen már fizetni 3 havi adót rájuk, tehát nem lesz kivétel a kiskutyák sem ha megszülettek :) mindenki saját maga döntse már el hogy ivartalanítani akarja e a kutyáját vagy sem! aki meg nem akarja az nehogymár még fizessen emiatt! meg ne csak magadat nézzed már, h te kifizeted az ivartalanítást, ok kifizeted, tegyük fel én is meg még sokan, de mégtöbben lesznek azok akik nem fogják kifizetni és inkább kiteszik a kedvencüket vagy odaadják másnak, szerencsétlen kutyákkal mi lesz? vár rájuk a halál majd, én is ellenzem ezt h ezért kidobják őket de sajna soknak vannak akik így fognak cselekedni és ezt mindenképpen el kell kerülni
2011. nov. 22. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:
"az állatorvosok is megmondták hogy a szuka kutyának egyszer kell h fialjon legalább az életben," Ezt milyen "állatorvosok" mondják már ne is haragudj? Ez egy eszeveszett nagy baromság,semmi baja nem lesz a szukának ha nem fial,sőt az neki a legjobb ha minél hamarább kiivartalanítják! :S
2011. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lassan mondom, hogy megértsd: a s z u k á n a k n e m k e l l s z ü l n i e é l e t é b e n e g y s z e r ! Ez egy baromság. Amúgy meg mitől jobb egy kutyának, ha van méhe, vagy golyói, ha nem szaporodhat? A kanokat pl. minden tüzeléskor frusztrálja, hogy ott a sok jó szukaillat, ő meg be van zárva, meg ha sétál is, elrángatják a szukáktól. Baromi jó mondhatom... A szukák meg kapják a hormoninjekciókat, hogy elnyomja a tüzelést, aztán jön a méhgyulladás, meg a daganatok. Ha meg hagyják, hogy párosodjon (mert egyszer kell neki életében hehh) akkor meg jönnek a kiskutyák számolatlanul, amiket osztogatnak hasonlóan felelőtlen gazdáknak, akiknek annyi biológiai ismerete sincs, ami egy pajzstetű tartásához kell. És így hatványozódik a probléma. Én személy szerint jogosítványhoz kötném a kutyatartást, amihez a minimális biológiai ismeretek elsajátítása kellene. De amúgy menj csak tüntetni, azt könnyebb, mint fogni egy könyvet, és utána olvasni a dolgoknak.
2011. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mi most fogadtunk örökbe menhelyről ivartalanított, oltott, chipeztettet kutyust és 4000ft támogatást kellett "fizetni" érte, de bármikor segítséget kapunk a menhelytől (pl kaptunk tőlük pulcsit, mert rövidszőrű és fázós) az meg hogy nem lenne méhe meg spermája kifogás: most gondold el, hogy te sem szexelhetnél egész életedben viszont ott vannak azok a bizonyos hormonok...
2011. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!