Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen pókok lehetnek és...

Milyen pókok lehetnek és hogyan védekezzek ellenük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma nagytakarításba közben, amikor a képeket szedtem le a falról észrevettem, hogy a képkeret hátsó oldalában egy fehér pók, mintha bebábozódott volna. Először azt hittem, hogy megdöglött és az "csak" penész rajta, de nagy meglepetésemre el kezdett mozogni. Egy másik képkeret hátsó részében is találkoztam eggyel, a porszívó lett a vesztük, de nagyon érdekelne, hogy ez mégis mi, hátha más is találkozott ilyesmivel, egyáltalán lehet-e tenni vmit ellene. Sajnos földszinti lakás, így sok az "állat", de sajnos komoly pókiszonyom van.


A választ előre is köszönöm!


2011. nov. 17. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Te anyapókkal találkoztál akik a hátán cipelik beágyazódva a póktojásokat..(a fehér penész az egy bölcsőháló volt)A pókok egyébként hasznos állatok,mert általuk egyre kevesebb légy,szúnyog és egyéb rovarok vannak..A pók jobban fél az embertől mint mi emberek tőlük,mégis a pókiszony miatt inkább megölöd őket,holott egy pohárba tennéd,és kiraknád az udvarra,nem kéne elpusztítani.

A pókiszonyt le lehet küzdeni..

Mielőtt még jönnél azzal,hogy fogalmam sincs mi az a pókiszony akkor elmesélem,hogy pontosan tudom mit érzel.Én rettegtem tőlük,sőt annyira hogy ha véletlenül rám esett egy(előfordul az életben) akkor súlyos asztmás rohamot kaptam..Ha a lakásban pókot láttam csak azért nem tudtam elpusztítani őket,mert iszonyatos testremegés jött rám..(mintha epilepsziás lettem volna) Végül is el kellett mennem orvoshoz,hogy segítsenek..

Ma is félek tőlük,de ma már ha látok pókot akkor képes vagyok pánik nélkül egy pohárba tenni és kivinni az udvarra..

Egyébként nálunk ilyen pókok vannak

[link]

2011. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne félj a pókoktól, az ilyen lakáspókok teljesen ártalmatlanok. Én vagy egy évig figyeltem az ágyam fölött lakó pókot, nagyon jópofa volt. Néha átment vendégségbe a másik pókhoz a túlsó sarokba, aztán meg jöttek hozzá is a harmadik sarokból. Amúgy szorgos kis jószág volt, sok rovart elkapott. Legközelebb adj nekik enni muslicát, azt szeretik.
2011. nov. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is pókiszonoys vagyok, de nálunk minden ablakon szúnyog háló van, szóval ha ide bejön egy pók az csak öngyilkos akar lenni, és a porszívó vállalja ezt nálunk. elhiszem hogy sok szunyogot meg legyet megöl, de a lakásom az az én területem, amikor kint vagyok a szabadban nem bántom őket (kivéve ha rámmásznak), a szunyogot legyet meg ölik a madarak, meg békák is
2011. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!