Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni kezdő...

Mire kell figyelni kezdő méhészként méhcsaládok vásárlásakor, hogy ne csapjanak be?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Hát hogy ne cecelegyet adjanak el méh gyanánt.
2011. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt talán méhészektől lenne érdemes megkérdezned, szerintem itt kevés hozzáértőt találsz, és ha akad is, nem biztos, hogy tényleg ért hozzá és nem pont olyan fajta, aki majd aztán átvág. Valahol csak tanultad a méhészkedést, kérdezz meg ott valakit.
2011. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt: ne most vegyél méhcsaládot télen, mert ki tudja, abból mennyi telel ki tavaszra. tehát tavasszal érdemes, még repce előtt megvenni a méhcsaládokat, mikor először kiröpülnek.


nagyon nem mindegy, hogy milyen az anya. bár kezdőként nem lehet egyszerű eldönteni, de általában ez összhangban van a család erősségével. azaz nézz meg több családot is, és olyat vegyél, amiben nem csak lézengenek. ha sok fiasítást látsz (barna fedett sejtek, vagy kis kukacok a nyitott sejtben) az a legjobb. lehetőleg ne csak két kereten legyenek a méhek, hanem többet borítsanak be. lent a kaptár alján ne legyen döglött méh, legalábbis ne tucatjával.

azt is érdemes lenne megfontolni, hogy milyen kaptárral veszed őket.. van valami elképzelésed? hány családban gondolkodsz?

2011. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a tavaszi vásárlást sejtettem.


Kb. 10-15 családban gondolkoznék először, csak a család és pár ismerős mézigényét kielégítve. Azt még nem tudom pontosan, hogy milyen típusú kaptárat vegyek.


Én nem járnám az országot a kaptárakkal, csak kitenném őket gyümölcsfa virágzáskor, akácra és napraforgóra.

Hogyan lehet megakadályozni azt, hogy ne lopják el őket az akácosból?

2011. dec. 9. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:

A lopást megakadályozni nem könnyű. Viszont tudsz nehezíteni könnyedén: Tedd fel jó magasra a kaptárt!

Vannak olyan kaptárok, melyeket fel lehet akasztani fa ágakra. 10-15 családhoz több hektár erdő,napraforgó tábla kellene. Van közeledben ennyi?

2011. dec. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van egy 10ha-s akácerdő a közelben és sok napraforgót szoktak vetni a környéken. Neked vannak méheid?
2011. dec. 11. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

[link]


Ezt az oldalt használd. Itt bizonyosan szakértők állnak majd a rendelkezésedre, jól bevált praktikák, stb.

2011. dec. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. dec. 13. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!