Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Jól tartom az állataimat?...

Jól tartom az állataimat? (fontos! )

Figyelt kérdés

2 lány tengerimalac:

100x50x42-es ketrec

2 faház

2 etető

1 itató

1 szénatartó

széna mindig van eéőttük magot 2 evőkanállal kapnak naponta, zöldség-gyümölcs naponta 2x

minden nap 1 órára ki vannak engedve- akkor foglalkozom,játszok velük

4-5 naponta lesznek kitakarítva


2 törpehörcsög:

külön-külön terrában vannak

Duci: 90x35x30-as terrárium

1-1ásóláda,homokfürdő

1futókerék

1kisház

1 eteő

1 itatótál (merta golyósból nem tud inni)

csómó WC-és háztartási törlő guriga

1 faág

Pici:

75x30x35-ös terrárium

+1 emelet

ásóláda,homokfördő

futókerék

etető

itatótál (az golyós önitatóból nem tud inni)

csómó WC-és háztartási törlő guriga

faág

kisház

mindkét höri hetente 2x kap magot,minden nap zöldséget,tejfölt,lisztkukacot

és naponta fél-fél órát kiveszem őket a szobáb futkározni (nem hörcsöggömbben,kínzásnak tartom)

hetnte 1xleszenek kitakarítva (mindenestül)

Akvárium:


38,5 literes akvárium

5 darab vasfa

eheim külsőszűrő

fehár 3mm-es szemcsméretű kavics

2 liter jávaimoha

6 guppi

13 red cherry garni

4 szívóharcsa

hetente 40%-os vízcsere

növénytápozás

a halak nem csak szárazeledelt kapnak(!)

csak azért kérdem mert többször is hallottam hogy rosszul tartanám őket(azért mert nem lenne időm rájuka suli és az edzések mellett)


2011. dec. 12. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Luxus körülmények..:D Én a malacokkal kb 1 órát foglalkozom max. Még nincs házuk mert kis fososak voltak és egész nap nem láttunk malacot. majd ha megszokják kapnak:D Futni nem szoktam kitenni őket még mert nem szoktak meg. Szerintem jól tartod őket. De miért is ne tartanád jól? Tele vannak zsannamannával és játszótérrel.
2011. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi

ja am télleg rakj be nekik házat... lehet hogy nem látsz belőlük semmit de ez az egyetlen biztonságos hely számukra.. és ha nincs házuk.. mindig zaklatottak maradnaak....)

lécci rakd be nekik!!:)

2011. dec. 12. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:

A heti 40%os vízcsere nekem kicsit túl gyakorinak tűnik. Láthatóan ennyire szennyeződik a víz, vagy miért kell ilyen sűrűn?


Egyébként nagyszerű, hogy szereted az állatokat, több ilyen ember kellene, aki így, ilyen körültekintéssel, odaadással tartja őket.

2011. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azért szoktam 40%-os vízcserét csinálni mert a 30%-os vízcserénél 5 nap után sárgásodott a víz pedig nem nagyon értem miért:) ja de lehet hogy azért mert akkor még 10 guppi volt... de mostanra már csak hímeket tartok:) nehoyg meginn 50kisguppi legyen:)
2011. dec. 12. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Csináltam nekik függőágyat, az alá jól elbújhatnak. Majdnem olyan mint a kis házuk volt csak nem annyira zárt. Nagyon félősek voltak, így már szokják a dolgokat de ha félnek oda bemenekülhetnek és nincsenek piszkálva sem. Meg így egész éjszaka játszottak, mi meg nem aludtunk. Most már nappal is játszanak így és éjszaka alszanak is. Hát, majd beteszem szerintem nekik később. De azért malacot jó látni a ketrecben ha már van benne,nem?:)
2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdező jól tartja a malacait, viszont feltűnt, hogy LESZNEK takarítva. Ezek szerint még nincsenek nálad?


A ház kell a malacoknak, mert zsákmányállatok, ezért szeretnek elbújni. Nem hinném, hogy egy függőággyal helyettesíthető lenne. Azért voltak éjszaka zajosak, mert még nem szokták meg a rendszert, ami szerint nappal mászkálás, éjjel alvás! Vagy nem játszottak, hanem verekedtek a hely miatt! Ha nem teszel be nekik házikót, sokkal tovább tart majd a folyamat, hogy megszokjanak, mivel állandóan stresszben lesznek - ami nem mellesleg nem egészséges nekik, ezek az állatok könnyen bele is pusztulhatnak -, javaslom, hogy a ketrecen kívülről csalogasd zöldséggel ki őket a házukból! Valamint, amikor kiveszed őket adj nekik zöldséget a kezedből (mindig csak fél-fél karika répát/ubit, vagy kicsi paprikát, almát), így majd beazonosítanak a fincsi kaja dologról!

2011. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem dehogy már itt vannak.. a hörik nyár eleje óta

a malackák 1,5 éve:)

2011. dec. 16. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Egy igazi állatbarát! :D


Én nem adnék a höriknek tejfölt, mert már több helyről hallottam, hogy nem jó nekik.

Amúgy mi az, hogy a golyós itatóból nem tudnak inni?

Én a hörcsögeimet havonta takarítom, mert nem koszolódik a forgács annyira, mivel nagy helyük van.

2011. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az akvárium okés, a többihez nem értek.
2011. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kösziii!! :)
2011. dec. 16. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!