Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Mitől lehet,...

Mi lehet a baj? Mitől lehet, hogy megfejem a kecskét ma, és valamikor már másnapra megromlik a tej? Nem szoktam felforralni, csak simán elteszem üvegbe. Le van szűrve a tej, hűtőben tartom. Mit kellene vele csinálni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 17:37
 1/5 anonim válasza:
100%
A szüleim mindíg felforralták,még télen is,és sosem romlott meg.
2010. júl. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem kell forralni....

pasztőrözni kell...

kb 60-70 fokig hevíteni, majd levenni a tűzről.

ennyi az egész....

2010. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Túl magas a csíraszáma, magam is tapasztaltam h ha házi tehéntejet vettünk 2 helyről, az egyik másnapra megromlott, a másik meg még 2 nap múlva is frankó.

Vagy maga az állat "hibás", vagy Te. Hogyan fejsz?

Próbáld minél sterilebben, a fejőedényre is tegyél már fejésnél egy szűrőanyagot, valami függönydarabot vagy hasonlót. Ha piszkos a tőgye, mosd le és a kezed is mosd meg.

Ha ezeket megteszed, akkor nem a Te készülékedben van a hiba. :)

2010. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:):)köszike.mindig megmosom a kezem,és amikor fejek,akkor alapból szűrőn keresztül meg a tej az edénybe.Majd a pasztőrözést kipróbálom:):)kiváncsi lennék mi miatt van ez:S
2010. júl. 4. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm úgy olvastam hogy megfejELed a kecskét és megromlik a tej xD nem tudtam mibajod xD

amúgy meg szerintem az előzőek mindent elmondtak ami hasznos lehet :)

2010. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!