Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi mellett döntsek...

Szerintetek mi mellett döntsek? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat. KIfejezetten a kutyákat, a cicákat na és persze a lovakat. De valahogy mégsem tudom eldönteni, hogy mi legyen a hobbim. Hát kezdjük az elejéről: van 7 macskám (tudom, 7 az sok, de valahogy összejöttek ennyien...:)). A macskával az embernek szerintem nem lehet hobbija. Bár én nagyon-nagyon szeretem az én drágaságaimat, sőt nem macskáimként, hanem szinte testvéreimként kezelem őket:D. Ennyit a macskákról. Jöjjenek a kutyák: 3 éve kutyalázba jöttem és kaptam egy tacsit. Hát azt a tacsit azóta sem tudtam megtanítani legalább annyira, hogy ül. Aztán nem olyan rég kihoztam a menhelyről a egy kutyát, gondolván, hogy nála jobb lesz majd a helyzetem, de tévedtem. Mikor hozzám került, két dolgot tudott: a pacsit és az "ül"-t. Hát ezeknél többet most sem tud. Tehát hiába vagyok kutyamániás, nem igazán értek a kutyákhoz. És akkor jöjjön a ló: lóval komolyabb tapasztalatom nincsen, ugyanis nincs saját lovam. Bár nagyon szeretnék, de ahhoz tapasztalat kéne bőven és egy saját ló nagyon nagy felelősség. Szóval nem mondom, hogy sosem ültem lovon, vagy nem találkoztam lóvel mert ez nem igaz. Nem sokat, de ültem már lovon és megvallom, nagyon élveztem!:) Most épp lovardát keresek a közelembe, ahová hétvégente járhatnék. Sőt, szeretnék majd elmenni lovas suliba is. Csak félek, hogy a lovakkal is majd olyan szerencsétlen leszek, mint a kutyákkal. Lécci segítsetek valamit kitalálni, vagy tanácsoljatok valamit! (remélem mondanom sem kell, hogy csak normális válaszokat lécci! rosszallást és egyébb hasonlókat nem ide!) Szóval akkor melyik állattal legyen hobbim??:D
2011. dec. 22. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a kutyáknál! Olvass sokat, aztán tanítgasd őket:)
2011. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi. Van már 7 macskád, 2 kutyád. Most lovat is akarsz? Mikor foglalkozol a macskákkal és a kutyákkal? Ezek az állatok nem lehetnek a hobbijaid, mert értük már felelős vagy. Hobbid lehet egy játék, egy elfoglaltság, de semmiképpen sem az állatok ilyen szinten.

Szerintem most egy kicsit lazítsd, és a lovakat hagyd a csudába. Foglalkozz a macskákkal és a kutyusokkal. Vidd a kutyákat iskolába, ne otthon tanítgasd.

2011. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben. és köszi a válaszokat!:)
2011. dec. 22. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!