Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya mellett döntsek?

Milyen kutya mellett döntsek?

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk, van udvarunk, de elsősorban bent tartanánk, nem zárnánk ki őt az udvarra, szabad ki-be járással lenne. :) Régi szerelmem a Golden Retriever, most viszont tesómnak lett Francia Bulldogja, és annyira megszerettem, hogy gondolkozok azon, hogy az enyém is Francia Bulldog lenne. De tetszik a mopsz, mert most így a Francia Bulldog által megkedveltem ezeket a bulldogfajtákat. :D DE viszont ezek a kutyák nem épp nagytermetűek, és nekem minden vágyam hogy egy nagyobb fajta kutyám legyen. Mint pl a Golden... Vannak esetleg olyan nagyobb testű kutyafajták, amik kissé 'feltünőbbek'? :D Ezzel olyanra gondolok, mint például a mopsz, de a Berni pásztor is GYÖNYÖRŰ a színeivel, rögtön felfigyelek rájuk. :) Tudnátok ajánlani valamilyen kutyafajtákat? Ja és még az, hogy nagytestű kutyának is tudnék biztosítani sok sétát.
2010. júl. 17. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Menhelyeken rengeteg kutya vár gazdára,egy jó szóra egy simogatásra.

Vannak olyanok akik évek óta reménykednek és vannak olyanok akik senkinek nem kellenek...(kor,kinézet állapot miatt)....,nézz majd bele a szemébe egy ilyen kutyának...:(

Jelenleg 4 menhelyi kutyám van,soha nem vennék "szaporítótól" kutyát..

2010. júl. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Itt sokmindent mérlegelni kell. Mindegy hogy menhelyi vagy tenyésztötöl veszed.


Elöször is a franciabulldog- mopsz kategória telejsen más mint egy Retriever. A bulldogok, buták ünfejüek szinte alig alig lehet bármire is megtanítani. pár km séta elég nekik, nagy melegben nem lehet kivinni öket, habár mozgás igányük nekik is van, föleg míg kicsik. rengeteget betegesek mi évente ezerszer mentünk velük dokihoz, vagy az orra vagy bélprobléma vagy szörprobléma stb... rettentö kényes kutyák voltak és rövéid életüek 8-10 év max.

A retrieverek egy másik kutya, ök az okosabb munkakutyák közé tartoznak, öt tudod tanítani stb... igaz ilyen kutyám nem volt még.


Mondjuk pozitívan a Bulldog mellett azért, imádtam öket, tényleg egy bohócok, és csak imádni lehet még akkor is ha s hidegben kinyitod az ajtót neki és odaszarik az ajtó eé mert hidegben nem akar tovább menni.

2010. júl. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: Én mindig is olyan kutyákat szerettem, akiknek már csak pár hónapjuk van hátra, mert túl öregek és menhelyen élték le az életüket. Mindig őket szeretem és ilyen kutyákat akarok, mert szeretném az utolsó idejüket boldoggá tenni, hogy végre átéljék az örömöt, ami sajnos nem adatott meg nekik. Szeretném, ha végre megtapasztalnák, milyen is a nyugodt, csendes, boldog és békés élet, hogy az utolsó idejükre visszagondolva öröm töltse el őket a haláluk pillanatában.

14/F

2010. júl. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem van 2 kutyám akit utcáról fogadtunk be rettenetes állapotban. (az egyiknek félig egy szög állt ki a fejéből)

most ő a legéletvidámabb mind közül. ő émetjuhász és collie keverék. a másiknak tele volt a füle kullancsal, és sovány volt. ő berder collie. és persze van, akit menhelyről fogadtunk be még 4 éve. ő egy spicc keverék.

2010. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Buldog, sokkal aranyosabbak, természetre is jobban szeretem őket. A goldenek nekem túl barátságosak, de ezt neked kell eldöntened, mi így neten keresztül nem tudjuk melyik fajta illik be az életviteletbe.

2010. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
amerikai bulldog! :) nagytestű.
2010. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

06:42


Az én kutyáim meg olyanok akik senkinek nem kellettek.

Direkt ilyen kutyákat hoztam el.Azt hitték a menhelyesek,hogy hülye vagyok.

Utálom ezeket a divat kutyás majmokat....meglátok egy ratyit vagy plázapic.át egy yorkival...gyomrom forog.nem a kiskutyától hanem a szánalmas némberektől...

2010. júl. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

07:07


te is jó ember vagy.

2010. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!