Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem csinálnak szinte...

Miért nem csinálnak szinte semmit az állatkínzókkal?!?

Figyelt kérdés
Rengeteg posztot és videót lehet látni amin sok h-ülye, b@lfasz röhögve kínozza és bántja az állatokat! :@ Ez annyira felháborító... ilyenekkel mért nem csinálnak semmit? Legalább azt tiltanák meg, hogy feltegyék őket a netre
2011. dec. 28. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:

ha csak tiltva lenne, hogy feltegyék őket a netre, az még rosszabb lenne, mert ugyan úgy csinálnák, csak nem gondolnánk, hogy ennyire súlyos a helyzet...


am meg sztem a törvényhozó honatyák magasról szarnak rá, hogy mi van az állatokkal

2011. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az internetet nem lehet betiltani...
2011. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

pont az a baj, hogy szarnak rájuk


nem arra gondoltam, hogy az internetet szüntessék be

2011. dec. 28. 18:07
 4/9 hell-ikon ***** válasza:

Az én véleményem kicsit ellentmond az elsőének.

Nem a törvényhozó honatyákkal van a baj szerintem, hanem a végrehajtó hatalommal (bíróság, ügyészség).


Van egy egész korrektnek mondható állatvédelmi törvényünk, ami akár börtönnel is büntethet bizonyos eseteket. A gond ott kezdődik, hogy ezeket a súlyosabb büntetési tételeket valami okból kifolyólag vagy nem kérik az ügyészek vagy a bírók nem hajlandók kiszabni, hanem tessék - lássék jobb esetben egy pár tízezres bírságot szabnak durva esetekre is, rosszabb esetben pedig csak próbára bocsátják az elkövetőt.


Az állam meg közvetlenül nem avatkozhat bele a bíróság munkájába (lévén független szervezet) így azontúl, hogy kiegészíti, esetleg módosítja a már meglévő törvényeket, adót vet ki az állattartásra mást már nem nagyon tehet.

2011. dec. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Nem tudok mit csinálni akkor sem, ha látom, hogy a szomszéd éhezteti a kutyáját/lovát/bármijét, mert ha rendőrt hívok, is csak széttárja a kezét és vállat von.

Nem is tudom, kapott már bárki letöltendő börtönbüntetést állatkínzásért Magyarországon?


Az ilyen internetes szemetet meg sajnos képtelenség lenyomozni.

2011. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nem csinálnak velük semmit,mert az emberek nem törődnek az állatokkal,mert azok csak állatok(ŐK AZT GONDOLJÁK...Az emberek magukkal vannak elfoglalva csak...Játékszernek tekintik az állatokat,mert nem tudják mire képesek az állatok,hogy megvédjék a gazdájukat(VAGY EGY SIMA EMBERT)...Utálom őket...
2011. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az adót szerintem nem az állatok érdekei miatt vetették ki, hanem azért, hogy még több pénz menjen a zsebükbe ...
2011. dec. 30. 08:49
 8/9 hell-ikon ***** válasza:

Lehet.


De az aki a láncnak vesz kutyát az szerinted hajlandó lesz majd fizetni bármennyit is azért, hogy tovább tarthassa?

Azok akik előszeretettel verik az állataikat, azok fizetnek majd, hogy tovább verhessék?

Gondold ezt egy kicsit át, mert minden éremnek 2 oldala van.

2011. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

első vagyok


igazatok van, tényleg a bíróság hibája, hogy eddig nem volt egy komolyabb elrettentő példa...

lehet,hogy viszonylag korrekt az állatvédelmi törvényünk, de azért a törvényhozók se normálisak:

ilyen törvények vannak kutyákra vonatkozóan, hogy 2 méternél jobban nem lehet kiengedni a pórázt, közterületen meg elengedni nem lehet, de a közelben tisztességes kutyafuttató nincs...

megnézném, hogy melyik politikus érné be ennyivel, hogy 2 méteres pórázon mehet bárhova is :(

2011. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!