Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a szomszédom kutyája este...

Ha a szomszédom kutyája este 10-től reggel 6-ig ugat, az csendháborítás? Ezért kihívhatom a rendőröket?

Figyelt kérdés
Mit lehet ilyenkor tenni? Már tettem fel pár nappal ezelőtt hasonló kérdést. Minden este gyomorideggel fekszem le aludni, és teljesen álmosan ébredek. A szomszédomék kutyája este 10 körül rákezd, és nem hagyja abba az ugatást. Néha tart pár perces szünetet, aztán folytatja ugyanúgy a vakkogást. A szomszédokkal beszélni nem lehet, elég érthetetlen emberek. Kinek szóljak? Esetleg az önkormányzatnak? Kérlek segítsetek, hogy aludhassunk a hétvégén!!!
2009. máj. 22. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

igen, ez csendháborítás. persze attól is függ, hogy milyen hangosan ugat. de ha nem tudsz tőle aludni, akkor gondolom eléggé hangos. pontosan nem tudom, hol kell szólni, de az önkormányzatnál megmondják. a csendháborításra a rendőrség szokott kijönni egyébként.

addig is egy tuti tipp: füldugó. az a fajta, amit gyógyszertárba lehet kapni, és teljesen jól szigetel. nagyon hatásos!

2009. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a kutyának, hogy ne kövessen el csenháborítást!


Nem lehet hogy süni jár a kertben?

2009. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na, most hívtam fel az Önkormányzatot. Beszéltem a hölggyel és azt mondta, felkeresik a szomszédot és remélem lesz valami eredménye. Nagyon szeretem az állatokat, de amit ez a kiskutya művel az már nagyon durva... Talán azért ugat így mert meg van kötve, nem tudom. Mindenesetre elég idegesítő, amikor 30 fokban csukott ablaknál kell aludni.
2009. máj. 22. 11:45
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nincs süni. Minden este?


Én először arra gondoltam, hogy az utcán kóborló kutyákat ugatja, de kinéztünk, és semmi. Falun lakom és hallottam, hogy a távolban ugat egy kutya, mintha arra válaszolgatna. Csak könyörgöm, ne egész este! Nappal meg alszik. Neki jó, nem kell dolgozni mennie!

2009. máj. 22. 11:47
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ugyanez a helyzet. A közvetlen szomszédunkban (szemben) lakik egy fiatal pár, akik minden este elmennek otthonról, és ilyenkor a három kutya úgy ugat, mintha kötelező lenne. Hogy mi a k. anyját ugat, azt szerintem ő sem tudja. Hiába szóltunk mi már a szomszédnak, hogy csináljom a kutyáival valamit, csak azt a válszt kaptuk, hogy harminc fokos hőségben mégsem zárhatja be őket a lakásba, mert megdöglenek levegő nélkül. Csak az a baj, hogy amikor meg itthon vannak, akkor a kutyák kussban vannak, és ők meg nem hiszik el, hogy tényleg zavaró minden éjjel az ő kutyáinak pofázását hallgatni.
2009. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na végre egy sorstárs!

Mikor az önkormányzattal beszéltem, ott is eléggé lekezelő volt a nő. Megkérdeztem, hogy esetleg hangfelvételt szeretne-e hallani, mert van az is, tegnap mikor már kikészültem akkor csináltam, ha valkinek kételkedni lenne kedve. Egyébként semmi bajom nem lenne vele, így sem a kutyával van a konkrét bajom, inkább a gazdái olyanok, hogy .... A kutyáikat sem tudták megnevelni, sem a kisgyereküket, mindegyikkel csak ordibálnak. Nyáron mi lesz, ha tök meleg lesz, aludjak csukott ablaknál? Ráadásul úgy is behallatszik.

2009. máj. 22. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak felmerült bennem a kérdés:

Szerinted mit kéne csinálni a kutyával, hogy ne ugasson?

Te mit csinálnál vele?


Nem kötözködés , csak érdekel.

2009. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Például nem megkötni! Mert az a kutya meg van kötve, mikor van mellette egy vizsla, ami szabadon mászkál napközben és este is!

Vagy például FOGLALKOZNI VELE! Este mikor ugat, kimenni, és leszidni, hogy ugatni éjjel nem szabad!

2009. máj. 22. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy az állatkínzás sem nagyon hatja meg az Önkormányzatot és a jegyzőt, sejtem, hogy ez ügyben milyen gondosan fognak eljárni.
2009. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Huh,de jó,hogy nálunk senkit sem zavar,ha ugat a kutya.Van,hogy az enyém is sokáig ugat,mert kertvárosban élünk,szemben velünk egy presszó ahol hajnalig dorbézolnak.Ők jobban bosszantanak:D
2009. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!