Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam ma reggel egy katicát...

Találtam ma reggel egy katicát a nappaliban. Mit adjak neki, hogy ne legyen kampec? Esetleg téli álmot fog aludni?

Figyelt kérdés
katicatápot xD vagy pedigree? :D
2010. dec. 1. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
gólya vagy fecske nincs nálatok?
2010. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha van odakint fű, akkor azt tegyél be neki egy kis befőttesüvegbe, meg egy pár csepp vizet. Szerintem téliálmot fog aludni, de fogalmam sincs, hogy mit eszik. Próbálkozz kerti fűszernövényekkel. :D
2010. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
párizsit:-)szerintem nem tudod háziasítani,tedd ki az avarba.
2010. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a katica levéltetvet eszik. És mivel ezt nem fog találni, úgyhogy ha megoldható, tedd valami hűvös helyre, ahol el tud bújni tavaszig. Esetleg ha valahol van mély avar, akkor ott temesd el a levelek alá.
2010. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kerti fűszernövények, az... jesszus.

Igen, levéltetvekkel táplálkozik, ilyenkor rejtett helyeken tölti a telet, az épületekbe is ezért mennek be. Viszont nagyon valószínű szerintem, hogy egy harlekin katicabogarat találtál, ami egy agresszívan terjeszkedő, ázsiai faj, mely lassan kiszorítja az őshonos katicáinkat. Információ a harlekinekről: [link]

Ha tényleg az akkor pusztítsd el. Etetni ugysem tudod.

2010. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!