Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha felnövök, hogy segíthetek...

Ha felnövök, hogy segíthetek majd az állatokon?

Figyelt kérdés
nem olyanra gondolok hogy állatmenhely, mert alap hogy ott is segíteni fogok mellette. de olyat szeretnék, mint más országokban, pl. olyan szervezetet létrehozni ami felkutatja a szenvedö állatokat, szóval ilyen állatrendőrség félét. vagy hogy büntessék az állatkinzást vagy hasonló. lehet hogy hülye kérdés, akkor bocsi.
2009. máj. 27. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülye kérdés, és öröm látni, hogy a fiatalabb generációból egyre többen kérdeznek hasonlót. Mire felnősz talán lesz olyan állatvédelmi törvény amit nem csak azért alkotnak meg, mer muszáj volt ilyet is csinálni, hanem azért, hogy az valóban elrettentő erejű legyen. Ha már ez megvan, akkor civil kezdeményezésként lehet javasolni/szervezni un. állatrendőrség létrehozását is.
2009. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz felnőni, meg hogy majd egyszer. Keresd meg MOST a legközelebbi menhelyt és kezdj el náluk önkénteskedni :))))
2009. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem hülye kérdés, szép hogy olyan emberek mint te vannak a világon. Egyébként elmehetsz a Greenpeace-hez, vagy valamelyik állatvédő szervhez dolgozni,vagy emellett lehetsz állatorvos is, yithatsz egy saját állatmenhelyet is.(ezek csak ötletek). Majd írj hogyan határoztál.Sok szerencsét ehhez!( a jövőbeli tervekhez).
2009. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hú köszi szépen:)

igazából azért határoztam így mert mindig is nagyon szerettem az állatokat, aztán mikor megtudtam kisebb koromban hogy pl. az én samponom miatt hány állat szenvedett annyira nem érdekelt, de úgy pár éve rájöttem h most hiába kutyám van, a nyuszik és a majmok is ugyanúgy érző lények. meghát ugye a csirkék / malacok / stb... is, szóval nem nagyon szoktam húst enni. :) viszont pont ma olvastam egy ilyen cikket a haon-on (már unalmamba mást nem tudok csinálni) és ott volt hogy állatokra lövöldöznek, kicsit kiakadtam a hozzászólásokon.


állatmenhelyen már elgondolkoztam, szeretnék is, csak hát ugye pénz kéne majd hozzá, de semmiből sem vagyok túl tehetséges. állatorvos nagyon szívesen lennék, de nem tudnék sírás vagy ilyesmi nélkül elaltatni egy kisállatot.:(

hú most pont eszembe jutott. szerintem természetvédelmi szakra megyek, asszem ilyen van a debreceni egyetemen:)

2009. máj. 27. 14:36
 5/11 A kérdező kommentje:
egyébként nagyon szivesen önkénteskednék állatmenhelyeken de a legközelebbi is a város túlsó felének a szélén van :D szóval oda nem sűrűn tudok eljutni :( pedig már voltam :) na majd most nyáron. ott csak kutyusok vannak! nagyon szeretem őket persze, inkább meghalnék mint h bántsak egyet is, de azért néha eléggé félek tőlük, nem tudom miért XD
2009. máj. 27. 14:40
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy azért nem eszel húst, mert sajnálod őket, ne haragudj, hülyeség. Nem részletezem, miért, hagyjuk.

Attól, hogy te nem eszed, még nem fognak kevesebb állatot leölni az étkeztetés miatt.


Segíts másképp, ne így, legyél önkéntes menhelyen, szervezetnél, legyél állatorvos majd, ha jól tanulsz... stb.


De ne legyél ezért vega, mert ennek nincs értelme...

2009. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

bocsi, nem akarlak megbántani, meg veszeekedni, de a válaszomban elég érthetően leírtam miért nem leszek állatorvos.

nem gondolom hogy azzal, hogy vega vagyok megváltom a világot, de nekem így jobb. és ez az én döntésem.

2009. máj. 27. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne azért legyél vega, mert sajnálod az állatot, hanem azért, mert látod az értelmét a saját szervezeted szempontjából. Viszont ha bekerülsz egy kórházba, ott fognak adni húst, és vagy megeszed, vagy nincs más.
2009. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi.

néha napján szoktam enni húst. ^^

de én így szeretem. :D

2009. máj. 27. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Az állatvédelmi szervezeteknek Mo-on és külföldön is különböző feladataik vannak. Ezek önkéntes szervezetek, eldöntik, hogy mivel szeretnének foglalkozni. Az azonban egységes, hogy mindegyik állatokat ment és a hatóságok felé képviselik az állatok érdekeit. Azok a szervezetek, akik gyakorlatban mentenek napi szinten, egy idő után helyet kell találniuk a mentett állatok részére, így alakulnak a menhelyek. Én is bátorítanálak, hogy menhelyen önkénteskedj, mert rengeteget tudsz tanulni az ottani tapasztalt emberektől. Ráadásul pár alkalom után már emlékezni sem fogsz rá, hogy valaha féltél a kutyáktól. Velem is így volt. Első alkalom után hazafelé menet eszembe jutott, hogy reggel még féltem a kutyáktól, most meg ölelgettem őket és fel sem merült bennem a félelem...:-)))))))))))
2009. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!