Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell állatokon tesztelni?

Miért kell állatokon tesztelni?

Figyelt kérdés
Én undorítónak tartom és nem értem, hogy miért kell állatokon tesztelni. Nem érdemlik meg, hogy ilyen kegyetlenül bánjanak velük. Én inkább azokon tesztelnék, akik embereket ölnek meg, vagy lopnak [nagy értékeket és sokat]. Meg azokat, akik állatokat ölnek, bántanak kínoznak, és egyéb gonosz embereken.
2010. márc. 17. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Mit?
2010. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem nagyon van még más módja, hogy egy "vegyszerről" (legyen az akár csak egy fogkrém) megtudhassuk, hogy káros lehet-e a szervezetre. Állítólag fejlesztenek valamit, ami leutánozza az emberi bőrt, és később azon fognak tesztelni, de tudtommal még nincs kész. Azért azt remélem tudod, hogy akik nem tesztelnek, azok mások már elvégzett teszteredményeit használják fel, szóval ha más nem csinálná, nekik kéne, mert nem hozhatnak forgalomba olyan terméket, aminek nem tudjuk a lehetséges hatásait.
2010. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
Mert az embereken tesztelni nem erkölcsös és etikus, de az állat ugyebár az más, az csak egy állat. Ez a hozzáállás hányinger, de sajnos ez a helyzet.
2010. márc. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Minden ember öl állatot:P Számold csak össze hány szúnyogot csaptál le eddig életedben?! Az is állat, élőlény, és ugyebár kicsit nagyképű volna, ha Te akarnád eldönteni melyik állat élete ér többet...

Egyébként túl a morális problémákon (és itt a szociális élőlények között fennáló alapszabályokat értem), az ember szaporodási ideje lassú. Ha pusztán a súlyos bűnözőkön tesztelnél, akkor kifogynál az alanyból.

Egyébként is az dobja az első követ, akinek nincs igénye a tudásra. Lásd állatorvos, nem a kisújjából szopta ki, amit megtanult, az a tudás mind állatoktól származik! Márpedig azt semelyik állatbarát ne állítsa, hogy nincs igénye az állatorvosokra, innentől fogva meg nemigen van miről beszélni, met álszent dolog elítélni azért mást, amit mi magunk is használunk.

2010. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Persze. De gondold el ahogy sorozatgyilkos Sanyibácsin tesztelik az új szempillaspirált, ő meg rebegő szempillákkal tűri is azt. (hoyg csak gyenge példát említsek). Az meg hogy te egy tolvajt egy tyúk alá sorolsz...nem. a gyilkos igen, az hogy lopott...kérlek. biztos vagyok benne hogy te is, valamilyen formában. Gyilkosbácsi meg mint már említettem nem fogja készségesen bevenni az akár halálát is okozó gyogyszereket.
2010. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjuk 2 gyilkosbácsi sem egyforma (súly, kor ...), míg egy erre a célra tenyésztett laborpatkányból elég homogén állományokat lehet létrehozni.
2010. márc. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

A mesterséges bőrt már használják és elég sokrétűen, ez pedig az egyik lehetőség az állatkísérletek kiváltására, aminek én sem látom sok értelmét a kozmetikai szerek és más vegyszerek világában. Emberkísérleteket is folytatnak csak azokat önként jelentkezőkön, és pénzt is kapnak érte.

Úgy tudsz tenni az állatkísérletek ellen ha nem használod azokat a termékeket amiket ezek a cégek gyártottak, és elmondod másoknak is a dolgot.

Pl: a Procter & Gamble termékek, de még nagyon sok ilyen van.

2010. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam, hogy a Johnsons cég tesztel, csak van egy bökkenő, az én bőröm az összes többi fürdőszertől kipirosodik és csak az ő terméküktől nem.
2010. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

,,Egy nemzet nagysága és morális fejlődése lemérhető azon, hogy hogyan bánnak az állatokkal.,, (Gandhi)


Tudomány szégyene, és tudományos zsákutca: az állatok nem alkalmasak emberi modellként!


Pl:

1. Inzulin: tyúknál, nyúlnál, patkánynál fejlődési rendellenességeket okoz!

2.Arzén: sün, juh, immunis rá

3.gyilkos galóca: nyúl macska immunis rá

4.penicilin: egyes állatfajoknál azonnali halált okoz...


Megdöbbentő:

Az állatkisérletek 10%-a : orvosi kisérletek

30%-a : kozmetikai termékek tesztelése

60%-a HADIIPARI CÉLOK!!!!!


Miért van mégis?

egyrészt érdek...

másrészt a gyógyszergyárak ezzel próbálják magukat igazolni


mit lehet ellene tenni?

nem vásárolsz olyan termékeket, amikről tudod, hogy állatokon tesztelték. Pl használtam ey sampont, nagyon jó volt az én hajamra, de megtudtam, h állatokon tesztelik. Többet nem vettem olyat. Azóta is állandó problémám, hogy melyik sampont válasszam, mert egyik sem vált be... De akkor sem veszek olyat többet.


Az egyetemen, ahova járok, állattenyésztést tanulok, ezeket az információkat az egyik előadáson mondták, ahol az állatvédelemről volt szó.


Üdv, keo

2010. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
23:19 - Nem használhatok más terméket, muszáj azt vennem, mert minden másra kipirosodik és viszket a bőröm, allergiagyógyszerre múlik csak el, nem akarok súlyosabb következményeket. Nekem ez nem kényelmi szempont. Rengeteg másikat próbáltam. Inkább vigyázok a környezetemre, nem szemetelek, nem dohányzok, nem rongálok... Én ebben nem tudok válogatni, büdös meg nem lehetek a munkahelyemen.
2010. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!