Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek a bogaraktól?

Miért félek a bogaraktól?

Figyelt kérdés
Nagyon undorodom tőlük,de nem tudom,miért.Gyerekkoromban imádtam őket,bogarász akartam lenni és egyáltalán nem féltem egyiktől sem,még a hernyót is megfogtam,pedig attól ma már kiver a sz.rszeplő.Szerintetek ez hogy lehet,hogy ennyire megundorodtam tőlük?

2012. jan. 25. 21:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamiféle fóbia.. Vannak, amik csak felnőtt korban jönnek ki, elő talán.. Én a csíncsókkal jártam így gyerekként még én is ijesztgettem a többi lányt, most meg ki sem merek menni olyankor este!o_o
2012. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 MBS ***** válasza:
20%
Möster! Aztat mondom én néked hogy valami bogárakkal kápcsolatos tráuma ért!
2012. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs.Egyszer gyerekkoromban megfogtam egy nagy darab fekete bogarat és büdös lett tőle a kezem.Akkor kezdtem el távolodni tőlük.Gondoljátok,hogy emiatt?
2012. jan. 25. 22:01
 4/22 A kérdező kommentje:
Első:Amúgy mi az a csincsó?
2012. jan. 25. 22:02
 5/22 anonim ***** válasza:
a csincsó az a cserematyi (azaz cserebogár)
2012. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ért valami rossz élmény. Felnőttként már én sem szívesen nyúlok mindegyikhez, kicsit távolodtam, de azért még a 70-80%-ukat most is megfogom minden gond nélkül. Én azt javaslom, hogy emlékezz vissza a szép emlékekre, arra hogy egyáltalán nem akarnak neked ártani, és próbálj meg közeledni hozzájuk. Először nézegesd őket, olvass kicsit róluk, majd ha úgy érzed, fogj meg egyet-egyet. Kezdd katicabogárral, meg ilyesmikkel :)
2012. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

én se féltem a bogaraktól kiskoromban még anyunak sirtam is hogy miért kellett megölni a hernyót. mostmár félek tőlük meg a pókoktól is. valószínűleg azért, mert egyszer mikor kint voltunk a telkünkön hirtelen jött egy zuhé és haza siettünk, és otthon amikor vettem le a pulcsimat a mellkasomon volt egy hatalmas nagy hőscincér. nah utána még a cserebogárral nem volt gond, egészen általánosig amikor volt egy nagy rajzás és mindenki szedte össze őket, mit kis kedvenc (névvel ellátva stb) én meg seholse találtam csak már döglöttet, aztán végre találtam egyet, ami még mozgot, föl vettem és nem volt már feje! nah azóta még a légytől is undorodom :D


a póktól meg valószínűleg azért félek, mert a telken mikor kicsi voltam láttam egy gyönyörű szép szarva bogarat elpusztulva egy hatalmas nagy pókhálóban (plusz még erre rájött az egyéb pókokkal történt rossz dolgaim)

2012. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Nem tudom,milyen trauma érhetett és hogy miért viszolygok ennyire tőlük,az egyetlen rossz élményem az a büdös bogaras volt,amit leírtam.Lehet,hogy azért,mert elolvastam Franz Kafka Átváltozás című novelláját,na az kiborított,enyhén szólva kibuktam tőle.Persze attól még szeretem,csak ez is lehet az oka ennek az undornak,talán.
2012. jan. 26. 12:20
 9/22 A kérdező kommentje:
09:14 Régen én is gyűjtöttem a cserebogarakat egy nagy nejlonzacskóba.Attól még a fiúkat is ijesztgettem régen:D Velem még az történt,hogy kocsival utaztam haza a szüleimmel valahonnan és berepült egy darázs a pólóm alá és megcsípett.Szerencsére nem vagyok allergiás rá,de azóta figyelek:P Amúgy szerintem még ez is jobb,mintha egy undorító százlábú mászna rajtam.
2012. jan. 26. 12:24
 10/22 A kérdező kommentje:
09:14 A hőscincéres durva.Én ott kaptam volna szívrohamot:D
2012. jan. 26. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!