Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok is menstruálnak?

Az állatok is menstruálnak?

Figyelt kérdés

Az emlősök gondolom igen, mégsem nagyon hallani erről. Egyik barátomnak lány cicája van, megkérdeztem, de ő még egyszer nem tapasztalta, bá lehet az ivartalanított jószág volt. Meg általába nmég soha nem hallottam, hogy za gondot okozott volna, hogy egy béldául egy kutya összemenstruált valamit a házban. Ha mentstruálnak az állatok, akkor ugye más a ciklusuk is, egy kisebb állat gondolom gyakrabban, egy elefánt méretű meg ritkábban.

A madarak tojástojásának van valami köze a menstruációhoz? Na és hüllők? Az rovarok, puhatestűek és férgek gonolom nem menstruálnak.

Elolvastam a többi ilyen kérdést, de nem kaptam választ, tüzelésről meg bagzásról beszélnek, ami szerintem tök más.


2012. febr. 3. 19:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen komoly, szerintem ez nem olyan magától értetődő mindenki számára, mint neked. Különben az csak a főkérdés volt, lentebb bőven ki van fejtve, hogy mire vagyok kíváncsi pontosan. A csigával meg mit gúnyolódsz, azt már leírtam kizáró oknak, mert puhatestű. Hülyének próbálsz beállítani, vagy mi? Azért úgy látom máshova is értelmes válaszokat adsz, ha már 16%-on állsz...
2012. febr. 8. 15:15
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
A madarak nem mestruálnak! Maximum kitojják a megtermékenyítetlen tojást, de az nem menstruáció.
2012. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%
Hülye kérdésre hülye felelet.Nem?
2012. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
37%

Amúgy a csigák menopauzán mennek át ezért ha idős nem menstruál.

Onnan lehet megtudni hogy lassabban megy mint a fiatal csiga.

Tehát a csigák akkor menstruálnak?Válaszomból kiderül igen mert ha menopauzán mennek keresztül akkor abból az következi hogy .........-nak .Nem.Logikus még ha nem is az de az hidd el.

2012. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12%
Remélem hasznos voltam és százalékom javítja a kérdező és hasznos voltam mint csiga a mezőn evés közben.
2012. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen,de annak nem "mensturálás" a neve.


A ló sárlik,a kutya tüzel,a nyúl bagzik,stb... és tudtom szerint ezekből csak a kutya vérzik.

2014. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A madarak ivarzási időszakban csak megtermékenyített tojásokat raknak le, amikből fiókák lesznek.


Megtermékenyítetlen tojást egyedül a HÁZIASÍTOTT madarak tojnak, teljesen meg van kavarva a szaporodásuk.


Tehát egy vad gólya nem tojik minden hónapban. Nincs menstruáció, mivel madár, és megtermékenyítetlen petesejtet sem kell ürítenie.

Csak akkor tojik tojást, ha az meg van termékenyítve.-

2014. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Pl a lovak sárlanak, de sárlás közben nem véreznek.
2016. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
A keskenyorrú majmok közül sok faj nősténye menstruál, az ember is ide tartozik.
2017. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!