Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, ha úgy...

Csak engem zavar, ha úgy beszélnek állatokról, mintha tárgyak lennének?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bővebben?
2012. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Engem az zavar, de NAGYON, ha úgy bezsélnek , miintha emberek lennének. Ő, és meghalt, stb. Nekem is van macskám, voltak más állataim is, de az állat nem ember, hanem állat. Sokan beszélnek úgy az állatokról, mintha személyek lennének, és ez nagyon torz dolog. Szerintem nyelvtanilag inkább a tárgyakhoz hasonló amondatban a helyük, mint pl. a jószág ami gazdagságot is de állatot is jelent. Ez atermészetes. Nme is tudom mire gondolsz?"Annak" nem pedig "neki" Ez így helyes, nyelvtanileg is, és hozzáállás szerint is.. Esetleg gyereknek elnézhető, ha megszemélyesítve beszél róla - de eg ygyerek a fáról vagy az esőről is úgy beszél.
2012. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,szerintem nagyobb gond,ha nem csak úgy beszélnek,de úgy is bánnak velük mintha emberek lennének.

A kuytartók egy része például nem képes felfogni,hogy szigorú határokat kell szabni egy kutyának,nem úgy működik mint egy ember. Állatkínzásnak minősitik pl ha a kutya szabályt szeg,és nem engedem a közelembe,vagy amig nem szólok addig nem kezdhet enni. Pedig ezeknek mind oka van,mivel egy 65 kilós kutyával fizikailag nem veszem fel a versenty,ezért úgy kell nevelnem,hogy a szavakból értsen és ne kelljen megverekednünk mert rámmorog ,avgy kaját kuynerál stb

Az állatokat szeretni KELL és jól tartani. Ebbe beletartozik az is,hogy nekik nem az a jó feltétlenül,ami egy embernek is jó lenne,tudniuk kell a határokat.

A halaimat ugyanúgy szeretem,mégis "ez" a megnevezésük,nem ő. A kutyámról nem tudok ilyen tárgyiasitott formában beszélni viszont. De semmi gond nincs azzal,ha valaki igen

2012. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok lovas, de engem az akaszt ki, ha egy ó már nem fut olyan jól, vagy kicsit már makacsabb, már viszik is a vágóhídra.

Mondjuk azt sem értettem soha, hogy egy évekig etetett, szeretett kutyára, macskára, akármire azt mondják, hogy megdöglött. Az ilyen ne tartson állatot. Maximum kimúlt, bár én ezt a szót is inkább a haszonállatokra mondanám.

2012. febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Engem az akaszt ki, mikor egy kutyából egy robotot akarnak faragni. Egész nap tréning, ezt ne, azt ne...stb. Kis ruha rá, egész nap idomítás. Kutya teljesen elveszti a kutya jellegét. Nem azt mondom, hogy nem kell tanítani, meg időnként fegyelmezni.De azért maradjon már egy kis karaktere. Megnevezése nálunk is az állatoknak ez, nem pedig ő. Még a kutyáknak is, hogy a kutyák. Igen a megdöglött az elég szívtelenül hangzik, inkább az elpusztult.
2012. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
Miért, az állatok megdöglenek, nem? Persze ezt a szót lehet kellemetlen hangsúllyal is mondani: emberre. De az álaltok megdöglenek, és ebben semmi csúnya nincs, Kimúlni inkább egy kapcsolat szokott:)Az ember meghal, az állat elpusztul, de inkább megdöglik. Így lesz belőle dög. Mert az emberből halott lesz, az álatból pedig dög lesz, és ezt csak azok értik bántónak, akik ezt a kifejezést nem állatokkal kapcsolatban hallották először. Lásd: dögkút, ahová a kimúlt állatok tetemét teszik.
2012. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4%
Pl. ha mondom, hoyg találtam egy dögöt, mindenki érti, hoyg egy állati tetemet leltem.
2012. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, így használja a többség, ez igaz. De ha volt mondjuk egy kutyád, élt veled 16 évet, csak úgy mondom, hogy elpusztult. Az akváriumban megdöglik egy hal, vagy az udvaron egy baromfi, az más...de egy kutya, csak jobban hozzád kötődik.
2012. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%

nem, most miért mondod??

Ezt mondom: szegény Morzsi megdöglött, pedig annyira szerettem. Nagyon sajnálom.Napokig sírtam. Kár hogy nem él már, nem kellett volna még megdöglenie.Olyan okos kutya volt!Mint egy ember, értette amit mondunk! Így mondom. Nálunk a nagymamma szokott meghalni. Az állatok megdöglenek.

2012. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagymama nálunk is meghalni szokott, az állatok meg elpusztulni.
2012. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!