Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen házi állatot ajánlatok?

Milyen házi állatot ajánlatok?

Figyelt kérdés

kutya van, macska meg kizárva..

szeretnék vmi hobbiállatot, de mem tudok dönteni.

16/l


2009. jún. 4. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hörcsög, nyúl, vadászgörény esetleg vmien madár...

ha olyat akarsz amikevés gondozást igényel akkor hal vagy csiga

2009. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem.:) Olyat akarok, amelyikkel kell foglalkozni, amivel el lehet szórakozni, amivel lehet játszani, stb.

A vadászgörény nagyon tetszik, de nem engedi anya, mert gyakran kell sétáltatni (pedig én el tudnám viselni,tényleg, van bennem ennyi felelősségérzet,16éves vagyok,meg tudnám sétáltatni bárhányszor:D ha nem lenne kedvem kivinni, akkor is kivinném, ha az enyém:D), és mert azt hallotta, hogy ha megharap az elég veszélyes tud lenni. Igaz ez?

2009. jún. 4. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Hörcsög :) csendes, nagyon aranyos, viszonylag kevés gondozást igényel, nekem is az van :D
2009. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia, régebben én is feltettem ezt a kérdést, és ajánlották nekem a patkányt, azóta patkánytartó vok:P nagyon imádom őt, elejénte harapott, de nem vészes, már teljes megszokott, pont az előbb cseréltem ki az almát, meg etettem meg, felfutott a lábamon, meg simiztem, nagyon édes tud lenni:)

De ha a patkánytól tartasz, vagy anyud, akkor meg törpehöri(párba) nekem is van 2+??(épp vemhes:))

2009. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tarthatsz mondjuk halakat egy szépen berendezett akvárium csodás dísze a lakásnak, sokáig el lehet nézegetni ahogy úszkálnak esznek stb. és viszonylag könnyű gondozni: napi egy etetés hetente szűrő takarítás (minél nagyobb annál jobb). A különböző hüllők szintén kevés gondozást igényelnek pl. teknősök, gyíkok stb. Ha viszont több időt szánsz rá választhatsz mondjuk egy tengerimalacot(irtó jópofák) vagy valami egyéb kisemlőst: egér, hörcsög,stb. Aztán ott vannak a madarak ha nem zavar a csivitelés vagy a papagájok rikácsolása és, hogy szemetelnek választhatsz közülük is, egy fiatal fiú papagájt ha szelíd és sokat foglalkozol vele sok mindenre megtaníthatod.

Elég nyitott volt a kérdésed így csak tippeket tudtam adni remélem azért valamennyire hasznos volt :).

2009. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22:10-es vagyok ez esetben egy tengerimalac szerintem jó választás lehet tényleg nagyon édesek tudnak lenni. Vagy egy papagáj de azt körültekintően kell kiválasztani mert nem mindegyik lesz igazán szelíd.
2009. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Olyat szeretnék, ami tud szeretni, vagy amit szerethetek... úgyértem hasonló mint egy kutya.:) Lehet simogatni, szeretgetni, és most lesz elég időm foglalkozni vele. Azért most kellene, mert itt a szünet, és ez idő alatt sok mindenre meg tudnám tanítani, aztán suli időben meg már csak a szükséges időt(etetés,itatás,sétáltatás,egy kis játszás) szánom rá.
2009. jún. 4. 22:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy tengerimalac jó választás lenne ha nem akarsz még egy másik kutyust is. Görényt nem ajánlom. Nekem volt és nagyon macerás, meg elég vadak tudnak lenni és elég komoly sérülést tudnak okozni. Tapasztalatból mondom:D

Na szóval tengericoci nagyon ari. Volt az is, de szegényke már elhalálozott:( (mentségemre mondom már öreg volt nagyon:D) szóval ő nagyon tud szeretni ha sokat foglalkozol vele. Legalább is az enyém mindig körülöttem futkosott amikor kivettem és ha szólítottam mindig odajött. Persze idő kell hozzá.

2009. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Most a tengerimalac és a vadászgörény között gondolkozom... Vadászgörényt már régebben is akartam, de akkor még én is beláttam, hogy nem lennék képes gondozni napi 3 órát.:D Most csak a harapásoktól félek...:S:D A tengerimalaccal nincs semmi bajom.:D De nem tudok dönteni.:S:D
2009. jún. 4. 23:01
 10/12 anonim ***** válasza:
közel laksz Debrecenhez? mert nekem tnap születtek törpehörik, ha kell tudok adni: )
2009. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!