Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyiket "érdemesebb" tenyészt...

Melyiket "érdemesebb" tenyészteni: macska vagy kutya?

Figyelt kérdés
Ne szóljatok le, nem szaporítani akarok! Még nincsenek konkrét gondolataim, és max évek múlva kezdeném el.Ja és nem pénzszerzésből tenyésztenék ezért kérdezem hogy a macska vagy a kutya tenyésztés után marad több mínusz.
2012. febr. 12. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Nézd meg, melyik menhely van kevésbé tele. A macska vagy a kutya. Ahol csak 500 kidobott állat van, na abba csapjál bele. Mindig örülnek, 10-20 újabb kidobott állatnak...
2012. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
természetesen ha nem lenne gazdájuk akkor se vinném őket menhelyre!
2012. febr. 12. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
A macskánál kisebb a költség, hiszen minnél kisebb az állat, annál könnyebb eltartani.
2012. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

senki nem mondta hogy menhelyre vinnéd, hanem az emberek inkább a szaporitónak fizetnek!

Egyábként csak akkor van értelem a kutya tenyésztésnek, ha veszel egy nagyon nemes, kiegyensúlyozott tökéletes kant, több féle díjjal , hozzá hasonló szukát, törzskönnyvvel, és elismert tenyésztő vagy, és nem a pénzért csinálják, hanem a fajta nemesitéséért, és inkább bézz szét mennyi kutya köylök vár gazdára, túl van szaporítva mindegyik, és szerintem nem éri meg!

Lehet h rád maradna sok kiskutya, nagyobb korában meg már nehezebb eladni, macskáért meg nem sokan fizetnek, macskából is rengeteg van.

Ha mindeképp tenyészteni akarsz, akkor szerezz engedélyt arra hogy vadakat tenyéssz, fácánt, pávát, vaddisznót, mert hatalmas biznisz van benne, nagyon jó haszon van bennük - csak engedély kell hozzá. És legális, csak persze engedély kell hozzá, mert nem mindenki teheti meg!

2012. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szaporítani akarsz, akkor úgy tervezz, hogy a törzskönyvezés nem kevés adminisztrációval jár (előzetes alombejelentés, tetováló szakember, chip beültetés, törzskönyvezés, oltások, regisztrációk, EU szabvány körülmények, stb.)

Ezt csak így lehet csinálni, és nem mulaszthatsz el semmit, mert visszamenőleg nem működik.

(a szabadidődet is ehhez kell igazítani, meg a folyamatos gondozáshoz)

2012. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
csak annyi a baj hogy nézd meg mennyi tenyésztő na meg szaporító van... a manhelyek meg tele vannak többnél több édes aranyos okos kiskutyákkal.... de az embereknek a fajtiszta kell... már éppen elég olyan van aki szaporítja, tenyészti a különféle fajtákat nem kell még több... meg még több
2012. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mailerdeamon ***** válasza:

Már a kérdésben ellentmondasz önmagadnak. Egy tenyésztő nem az alapján választ fajt, illetve fajtát, hogy melyiket éri meg jobban, hanem mert az adott fajta szerelmese. Ha neked nincs ilyen és még azt sem tudod, hogy kutya vagy macska, de az érdekel, hogy melyik éri meg jobban jobb, ha nem kapsz tanácsot.


Egyébként elárulom: tenyészteni nem éri meg. Tökmindegy hogy kutya, macska vagy ló.

2012. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is úgy gondoltam:)

Én nem mostanában terveztem a tenyésztést, sőt... Azért kérdeztem mert minda2ből van olyan fajta amit nagyon szeretek és azokat "tanulmányoznám" jobban. És a melyik éri megy jobban-t úgy értettem hogy melyiknél lesz több a minusz, nem úgy hogy melyikből tudok több hasznot húzni.

2012. febr. 14. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!