Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugodhatnék meg, hogy...

Hogyan nyugodhatnék meg, hogy nem lesz baja?

Figyelt kérdés

A nőstény cicámat szeretném ivartalanítani,de nagyon féltem őt,hogy valami baj lesz.Tudom,hogy ez rutinműtét,azt is tudom,hogy meg kell csináltatni,de akkor is rettegek. Házi cica,a szabadban csak a felügyeletem alatt van,így nincs alkalma fiúzni,viszont tudom,hogy neki is kellemetlen az,hogy szenved. (persze nekem is). Nagyon közel áll a szívemhez. Ti nem féltettétek őt a műtét előtt?

Köszönöm a válaszokat


2012. márc. 31. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem féltettem,mert láttam a rendelőben a rengeteg macskát akiknek semmi baja nem lett. HA jó orvoshoz viszed,akkor szinte semmi valószínűsége, hogy baj legyen
2012. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

nos emiket tudok az ivartalanításról:

1. kölyökként kell elvégezni, mert kialakulnak az ösztönei.

2. ha az ösztönök kialakultak, és akkor lesz ivartalanítva, a macskának mindig hiányérzete marad, mintha gyerektestbe lenne zárva

3. az ivartalanított állatok nagyon hajlamosak a vese, vagy hugyuti kövek képződésére, ez ellen folyamatosan speciális táppal kell etetni, az sem sokat ér ugyan, ha kialakult, abból lehet észrevenni, hogy vérzik néha a cica.

mi teljes véletlenül vettük észre, épp a kádban sétált és vércsöppek maradtak utána, de mivel annyira kicsi a mennyiség, hogy amúgy észre se lehetett volna venni másképp.pl ha a kertben elcsöppen pár vércsepp.

2012. márc. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

ja és van injekciós megoldás is, ez egyfajta fogamzásgátlás, de éveken át adni ez is nagyon veszélyes.


a lényeg hogy így is úgy is ártva lesz az állatnak

2012. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
kedves 2, semmiféle hiányérzete nincsannak amacskának se, akit 5 évesen ivartalanítanak. Sőt azt se tudja,hogy ivartalanítva van.
2012. márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szép kilátások :/
2012. márc. 31. 08:39
 6/13 anonim ***** válasza:
nem tudatos a hiányérzetük, hanem ösztönös, kedves utolsó előtti
2012. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Milyen ösztönös hiányérzetről beszélsz? Mi hiányzik nekik? A tüzelés?

Érdekes diplomát szereztem etológiából, de ezt soha nem tanultam.

Nincs semmiféle hiányérzetük.

2012. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

az állat is, mint minden arra lett teremtve hogy szaporodjon.

ők ösztön szerűen élnek, nincs tudat, vagy csak az csak nagyon halovány.

kialakulnak az ösztöneik szaporodásra.

az ember meggátolja, elveszi az ivarszervét.

attól még van hiányérzete, ösztöne (ha már nem kölyök és kialakult) és ivarszerv nélkül ez meg is marad a lelkében.

2012. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
és azért nem tanultál erről, mert ezzel senki nem foglalkozik, hogy egy macska mit érez belül, lélekben.
2012. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
ahogy azzal sem foglalkozik senki, mit érez egy madár kalitkában, halak mini akváriumban, tengerimalac úgy, hogy nem tud vmi alá elbújni, meg sorolhatnám a végtelenségig.
2012. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!