Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyugodhatnék meg, hogy...

Hogyan nyugodhatnék meg, hogy nem lesz baja?

Figyelt kérdés

A nőstény cicámat szeretném ivartalanítani,de nagyon féltem őt,hogy valami baj lesz.Tudom,hogy ez rutinműtét,azt is tudom,hogy meg kell csináltatni,de akkor is rettegek. Házi cica,a szabadban csak a felügyeletem alatt van,így nincs alkalma fiúzni,viszont tudom,hogy neki is kellemetlen az,hogy szenved. (persze nekem is). Nagyon közel áll a szívemhez. Ti nem féltettétek őt a műtét előtt?

Köszönöm a válaszokat


2012. márc. 31. 08:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jajj, de buta vagy te 71%, már ne haragudj. Ösztönről beszélsz, közben pedig a szaporodás tudatos vágyáról hablatyolsz. Ha kicsit tisztában lennél a fogalmakkal, nem beszélnél ekkora marhaságokat. Ráadásul belekeversz olyan szükségleteket, mint például a hörcsög biztonságérzete, mikor ennek még csak érintőlegesen sincs köze a témához.


Kedves kérdező, ne aggódj. Természetes, hogy félsz egy ilyen beavatkozás előtt, hiszen a szeretett állatkádról van szó. De te is tudod, hogy ez szükséges, át kell rajta esnetek. Hamar túl lesztek rajta, utána pedig egy kiegyensúlyozott, egészséges cicád lesz, a vemhesség és több rákos betegség kockázata nélkül.

Csak bátran és ügyesen, sok sikert!

2012. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"a szaporodás tudatos vágyáról hablatyolsz."

nem.

2012. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

OFF

Az ösztön: "hierarchikusan szervezett idegi mechanizmus, amely érzékeny bizonyos külső vagy belső felszabadító ingerekre, és ezekre válaszolni képes az egyén vagy a faj fenntartásához szükséges koordinált mozgásokkal."

Tehát, ha az állat tüzel, akkor párosodni fog, ezt diktálják az ösztönei. Ha nincs inger, tehát nem tüzel az állat, akkor párosodni sem fog akarni. Pont ez az ösztönök lényege, nem tudatosan vágynak az állatok, hanem reagálnak az adott szituációra.

Ez öröklött, fajspecifikus rendszer.

[link]

Te viszont arról beszélsz, hogy az állat arra vágyik (illetve te ezt hibásan ösztönnek nevezed, pedig köze sincs hozzá), hogy anyává váljon, szaporodjon - tüzelés nélkül is. Illetve elmondásod szerint jobban belelátsz egy állat lelkébe, mint a velük foglalkozó kutatók, és te látod, hogy gyermeki testben érzi magát az egyed. Holott semmilyen gyermekkori viselkedésformát nem mutat, de gondolom ez számodra mellékes, te a lelkét ismered. Teljesen röhejes, amiket írsz.

ON

2012. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!