Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpe nyúl vagy Házi nyúl?...

Törpe nyúl vagy Házi nyúl? Melyik a "jobb"?

Figyelt kérdés
Mind a két fajta nagyon tetszik, de nem tudom melyiket válasszam.Vélemény hogy melyik a jobb? A válaszokat előre is köszi. :)
2012. ápr. 9. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Viselkedésre nincs különbség, a házinyúl jóval nagyobbra nő, mint a törpe. Szóval szerintem az alapján válassz, hogy mennyi helyet tudsz neki biztosítani. Ha szobanyuszi lesz, akkor inkább törpe.
2012. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Alapvetően ahogy az előző mondja, egy házinyúlnak több hely kell. Van még egy szempont, hogy a törpenyulakat alapvetően kedvencnek tenyésztik, és úgy is szelektálják őket. Tehát küllemre, viselkedésre és egészséges hosszú életre. Ezzel szemben a házinyúlfajtákat húshozamra, gyors növekedésre meg hasonlókra szelektálják. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy házinyúl nem lesz hosszú életű vagy egészséges, de ezekre nem fektettek hangsúlyt a tenyésztésükkor. Ami nagyon fontos, hogy olyan helyről hozd a nyulad, ahol kedvencként foglalkoztak már az anyjával is és az alom egészen kis korában megismeri az embert. Ez nagyon fontos a későbbi szelídíthetősége szempontjából. Nem kizárt, hogy találsz olyan házinyulat, amit így neveltek, de sokkal nehezebb lesz, mint törpenyúlnál. Van néhány fajta nagyobb nyúl is, amit sokan tartanak kedvencnek, például a holland tarka vagy a csincsilla. Ha "házinyúl" mellett döntesz, akkor érdemes ezen a vonalon keresgélned.
2012. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mire.

A házinyulat a húsáért tenyésztik, a törpéket hobbiállatként tartják. A házinyulat is tarthatod lakásban, legfeljebb nagyobb helyet foglal, de törpét megenni kár lenne.

2012. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D Semmi féllékepén nem evésre vásárolnám a nyuszit.De azt hiszem a törpe nyulat fogom választani. :)
2012. ápr. 9. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem házi nyulam van. Nagyon szeretem. :) Tegnap kaptam. :D
2012. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!