Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gazdik, szoktatok arra gondoln...

Gazdik, szoktatok arra gondolni, hogy mi lesz az állatkáddal/állatkáiddal ha esetleg veletek történik valami?

Figyelt kérdés
Pár napja eszembe jutott,hogy ha velem valami történne,nem hinném hogy lenne olyasvalaki,aki gondoskodna a cicámról,és ez kicsit elszomorított. Fiatal vagyok még,de akkor is fáj a tudat,hogy ha én nem lennék neki,nem viselné senki gondját. Ti szoktatok ilyesmire gondolni?
2012. ápr. 10. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szüleim gondoskodnának a kutyámról, párom a macskáról.

Vagy ha mégsem, szerető gazdit keresnének neki/nekik.

2012. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom, te milyen körülmények között élsz, nekem van családom és barátaim.
2012. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen ám, kedves utolsó, csakhogy a barátoknak és a családnak nem kötelessége vállalni az állatoddal járó felelősséget, tisztázzuk. Úgyhogy vegyél vissza az arcodból.
2012. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok hogy megy, itt a kutya családtag, ha velem történne valami, a család gondoskodna róla.

Illetve több kutyás barátom is van, biztos, hogy befogadná valaki.

2012. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Második: nyilván a 70 éves nagymamám nem fogja gondját viselni a hiperaktív nyuszimnak, kutyámnak... Illetve nem fog vele órákat sétálni. Előbb gondolkozz, aztán írj. Meg nekem pofám sincs a barátaimra bízni az állataimat... De hát te tudod, úgy látszik, a te körülményeid a nem normálisak... Vagy inkább az agyadban nem normális valami.


Kérdező: én is gondolkoztam már ezen, hogyha meghalnék, mi lenne velük. Mondjuk nekem a testvérem is nagy állatbarát, szóval ő biztos gondozná őket, szeretné úgy, ahogy én. De ha ő nem lenne, hát nem tudom...

2012. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Második: apukám már nem él,anyukám beteg. Jelenleg nincs párkapcsolatom,testvérem kamionozik,a másik pedig mindenre allergiás.Barátaim...hát nem hinném hogy lenne bárki,aki tudná vállalni és nem feltétlenül azért,mert nem szeretik az állatokat,hanem nincsenek meg a lehetőségeik. de azért köszi a kedves választ.
2012. ápr. 10. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy a családunkban többen is magukhoz vennék és mindegyiküknél jó helye lenne. Inkább azon gondolkozom el néha, h milyen lesz nekünk, ha ő már nem lesz, mi meg éldegélünk tovább. nagyon fura érzés
2012. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktam, mivel egyértelmű, gondozná a család.

De több kutyás barátom is befogadná, ahogy én is tenném fordított helyzetben.

2012. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mivel 13 éves vagyok, gondolom anyukám gondozná őket mert ő is nagyon nagy állatbarát

mondjuk lehet,hogy a hörcsögömet eladjándékoznák mert anyum őt nem annyira szeretni mint a cocikat és a patikat:)

2012. ápr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az állattartás nem egyéni akció, azt környezetünkkel (család, barátok stb.) is el kell fogadtatni. Persze, aki egyedül él, annak nagyon fontos egy cica vagy egy kutya. Ez főleg az idős emberek esetében komoly kérdés. Te még fiatal vagy. Ha nincs kivel megosztanod a gondozás kérdését, inkább ne tarts állatot. Nem mehetsz nyaralni, kirándulni, mert az állatodat mégsem zárhatod be napokra. Inkább az emberek között keress társakat, barátokat. Arra a kérdésre, hogy milyen kisállatot tartasz, egy nagyon elfoglalt hölgy az egyik internetes portálon azt írta: Semmit, mert nagyon szeretem őket. Igaza volt, ha nem tud gondoskodni róla, ne sanyargassa.
2012. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!