Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Büdösbogár ellen valami...

Büdösbogár ellen valami használható ötlet?

Figyelt kérdés
Tele van velük az erkély, egyszerűen nem tudok mit csinálni velük. Ráadásul pofátlanok is, mert képesek bejönni a csukott ablakon is. Sajnos megfelelő szakirodalmat nem találtam.

2012. ápr. 20. 15:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

Talán azért nem találtál semmit neten, mert nem büdösbogár a neve a bogárnak? Amúgy meg csapkodd szét őket, vonzzák egymást...

Végső esetben kikénezed az ablakokat meg az erkélyt.

2012. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom a poloskára gondoltál, ami még véletlen se bogár. Most őszintén, miért zavarnak?

Nálunk meg minden tele van pókokkal, meg tőzeglegyekkel, meg muslincákkal. Soha nem szoktam megölni őket, megtanultam velük együtt élni. Mi emberek vagyunk azok akik elvettük az állatok életterét, nekik kéne inkább kiirtaniuk minket...

2012. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemleges válaszokat, és gratulálok. Nyilván nem vagyok hülye, azért írtam így a nevét, mert így talán többen ismerik. Tudom, hogy a becsületes neve bogyómászó poloska, a szétcsapkodás meg egy idő után kezd unalmassá válni, főleg ha van belőle száz darab. A ként majd lehet kipróbálom, de az se sokkal kellemesebb illatú... Arról meg, hogy az állatoknak kéne kiirtaniuk minket csak annyit, hogy a pókokkal nekem sincs semmi bajom, azok nem büdösek. Nem tudom te mit szólnál, ha kiraknád a frissen mosott ruhákat száradni a csudálatos verőfényes napsütésbe, aztán amikor megszáradtak a ruhák akkor lehet megint kimosni, mert összemászkálták ezek a rohadt poloskák, és minden büdös lett. Még mielőtt valamelyik értelmes ezzel jönne, nem, már nem rakom ki a ruhákat, viszont az erkélyt szeretném használni ha már van. Egyébként pedig ahogy korábban már írtam, bejönnek a lakásba is. Aki meg nem tud értelmes választ írni, az inkább ne is fáradjon. Tisztelettel: A Kérdező
2012. ápr. 22. 06:20
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
kérdező, nálam is ugyanez a probléma. bejönnek, múltkor még a tányéromba is majdnem beleesett. az itt válaszadók zöme meg egy rakás nyomorék, ne foglalkozz velük.
2012. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Nándi91 válasza:
76%

Egy bevált tipp( max fél órája próbáltam és ismerősöm is sokat csinálta már és tényleg beválik):


Szívd fel őket porszívóval! nemtudnak kijönni belőle, és legalább nem kell venned hozzá mást :D

bár azt a másik módszert is próbáld ki mert azzal ha pl eltudod űzni őket akkor az már jobb :)

2012. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
93%
Hát már régi kérdés de nálam is aktuális. Egyszerűen nem térek napirendre felette, hogy random 2-3 naponta bejön egy a szobába pedig gondolnám ezek télen vagy elpusztulnak vagy telelnek vagy nem tudom. Padlást megnéztem semmi különlegeset nem találtam, köv tippem a redőnynek a tokja de mielőtt ténylegesen lebontanám veszek egy 15l kemotoxot vagy valamit, hogy az esetleges problémákat azonnal orvosoljam. Tarthattok elkényeztetettnek, de szabályosan irtózok ezektől a dögöktől legszívesebben 3-4m körzetbe elkerülném őket, csak hát aludnom is kell valahol :P
2014. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
Frászom van tőlük. Ablak-ajtó csukva és mégis bejönnek... Egyszer csak hallom azt az irritáló zúgást, aztán egy órán keresztül vadászom, mert mindig leszáll egy eldugott helyre és jólnevelten hallgat - amikor nem kellene. Ma is irtózatos büdösségre léptem a hálószobába, valahol megbújt egy kis dög. Fujjj.
2014. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Tőzeglégy, muslinca... lol.


Itt meg tiszta a lakás, és sehol egy alkoholista a családban.

Nem rothad nálunk semmi, és nem is erjed.

Szoktunk takarítani, te agyament állatvédő.

Még egy vegetáriánus hiányzik, aki vallási okokból nem eszik állatot, csak mert az sem tartozik a kérdéshez.


Első körből javaslom, a kemotox-ot meg se próbáld!

Attól egyetlen estben döglik meg. Ha belefullad.

Porszívó.. nem tudom, én nem lennék vele kibékülve, ha másznának ki a porszívó csövéből, ezek a nagyon is szívós dögök.

Szerencsére nem egy légy reflexel bírnak, így könnyen begyűjthető.

Nálam megy le a wc-ben. (vissza a természetbe, ha ez így tetszik.)

Tudtommal sajnos nincs természetes ellenségük, és irtani sem lehet őket megfelelő hatékonysággal.

A városi környezet nem a természetes élőhelyük, lenne nekik elég rét, erdő, de sajnos az ilyen agyament virágtaposó természetvédők mocskaiban remekül el vannak, és befészkelik magukat a tiszta helyekre is. Befúrják magukat az ajtó, de leginkább ablaktokokba, és vidáman kitelelnek ott. Rendkívül szívósak, és ha jól emlékszem, csak károkozók, semmi hasznuk, még a madarak sem eszik őket meg kártékonyak, megtámadják a zöldségeket, és a fákon is nagyon jól elvannak. Inváziós fajta.


Mint minden ilyet, ezt is afrikából kaptuk, az onnan származó zöldségekkel együtt.

Elvileg irtani kint természetes úton irtják, parazitákat telepítenek rájuk, amik aztán belőle táplálkoznak.


Itt nincs ilyen.

Használj a poloskák ellen kapható Decis rovarölő szert!

Jelenleg ez az egyetlen szer, ha irtani akarod.

2014. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%

Sajnos nálunk is elég sűrűn előfordul! Redőnytok,erkélyen a kint tárolt holmik mögé bújnak.Zárt ablakon keresztül is utat találnak maguknak.Én sem tudom az ellenszerüket,de mint minden éjjeli rovar ezek is a fényre és a melegre jönnek a lakásba. Igen,sajnos Afrikából hozták be őket a harlekin katicabogárral együtt,amik szintén elterjedtek nagyon nálunk.

Én sem találtam megfelelő irtást ellenük sajnos,pedig bármiféle info jól jönne.

2015. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%

Ha valaki tudna valamifajta megoldást a szóbanforgó büdikék kiiktatására, azt nagyon megköszönném.

Esetemben a roh@dékok befészkelték magukat a légkondi külső egységébe, és a ventillátor sorra darálja be őket, így nem túl kellemes szag terjeng a lakásban..

Rovarirtószert nem merek rájuköntetni, így egy alternatív ötletnek nagyon megörülnék.

2016. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!