Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Büdösbogár ellen valami...

Büdösbogár ellen valami használható ötlet?

Figyelt kérdés
Tele van velük az erkély, egyszerűen nem tudok mit csinálni velük. Ráadásul pofátlanok is, mert képesek bejönni a csukott ablakon is. Sajnos megfelelő szakirodalmat nem találtam.

2012. ápr. 20. 15:19
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
A Protect darázsirtó kiirtja őket. Bár pont olyan büdös mint a bogarak, de legalább nem zümmögnek..
2016. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Olyat is hallottam, hogy hajlakkal lefújják, hogy be tudjon mozogni, és mehet a wc-be.
2016. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%

Az egyik irtással foglalkozó cég szerint házilag csak a fizikai védekezés válik be, tehát minden létező, apró rést le kell zárni, hogy ne jussanak be a házba. A bent lévőket én zsebkendővel összeszedem, megroppantom és lehúzom a vécén, a magasabbra húzódó példányokat előbb lefújom rovarirtóval. Ettől kicsit elkábulnak és lejjebb pottyannak.

Nagy területen, több km2-en kellene permetezni, hogy a ki nem kelt peték is elpusztuljanak, de tudtommal ilyen szórást senki nem csinál. Sajnos nem elég veszélyesek, hogy foglalkozzon velük a hatóság. A rettentő bűzük miatt semmilyen ragadozó állat (madár, denevérek stb.) nem pusztitja.

2016. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%

Bár ez nem öli meg őket, de távoltartja, mert a poloskák nem bírják elviselni az illatát. Vegyél borsmentát és fél liter vízbe csepegtess 10 cseppet és sprézd le vele az összes nyílászárót, illetve rést ahol bejönnek.

Nálunk is rengeteg volt, bespréztem és azóta nem láttam egyet sem, se az ablak közelében, se bent a lakásban. Persze, ami már bent van azt manuálisan el kell tűntetni, de az újabbak invázióját megakadályozza.

2016. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 argyus válasza:
100%
Üdv! Nálunk is nagyon sok poloska van, főlleg ősszel jelennek meg, én raid univerzális bogárirtó spray vel szoktam irtani az még bevált idáig, vagy ami mindíg beválik az a dezodor és öngyújtó! :D Amint egy kis hő éri összepöndörödnek a lábai meg a csápja és megdöglik! Ezzel a módszerrel màr egy pár 100 at eltettem lábalól csak kicsit veszélyes, vigyázni kell nehogy visszaégjen a spray mert robbanás veszélyes! :)
2016. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is rengeteg van undorodik tőlük a papucsommal csapkodom oket. Műanyag ablak van nem tudom hogy jönnek be!

En állatbarát vagyok de nem muslica, poloska, pók es egyéb ocsmanysagok partoloja!

Vissza veluk a természetbe!!

2016. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként bírom ez ta sok Önjelölt David Attenborought jön azzal hogy nem bogár hanem...mit érdkel engem micsoda, mi a faja ki akarom irtani a lakásból ez a lényeg!
2016. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Agnes Christen válasza:
Ezt,most találtam kipróbálom nálam is rengeteg dőg van szekrénybe mindenhova bemegy,egyik nap a poharamban volt,undoritó. [link]
2017. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Fújj rá ecetet,vagy tedd SZAPPANOS vízbe.A sima víz nem használ ,így a wc se
2017. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Szerintem felesleges irtani egyesével a lakásban, olyan mintha csapkodással akarnád kiirtani a szúnyogokat Balatonon...Több kárt okozol vele a lakásban, aztán lehet festeni évente. A bentlévőket én 2 kemény papír segítségével kirakom az ablakon. Egyikkel megbökdösöd hogy elinduljon, a másikra rámászatod, aztán kirakod. Ablakot bezárni utána mert visszajöhet.
2018. okt. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!