Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami jó ötlet? Parvoviru...

Van valami jó ötlet? Parvovirus ellen? Sürgősss.

Figyelt kérdés
8hetes Labim valoszinüleg azt kapta el miután hányt 1 nap elvittük dokihoz. Mondta diéta meg minden, utána 1 napig jo volt, és utána most napig folyamatosan hányt. Doki azt mondta tünetek szerint az. 6 napig kap napi 2 infuziót, azt modnt a doki, ő anynit igér hogy kezeli. Tudtok valami plus segítséget.Van bioptron lámpák, az embernél jó a vírusokra. esetleg az jó lehet??? Ötletek várom ha van, avgy tapasztalat.
2010. aug. 4. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valami szuri? gyógyszer még mellé? Nem volt beoltva?
2010. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Oltást nem kapott?

Hát..nincs sok esélye, de vigyétek lelkesen infúzióra...hátha...

2010. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2010. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
KApja a nayg adag gyógyszert is az infuzióba. Mióta délelőtt hazajöttünk még nem hányt. De be volt de még nem alakulhatott ki teljesen a védelem. Mi meg könyvben olvastuk, hogy másfélhónaposan már lehet sétáltatni, emg kell is, hogy szokja, erre lehet, hogy ott kapta el....:(
2010. aug. 4. 14:57
 5/17 anonim ***** válasza:

Ó a fenébe. Nagyon sajnálom szegényt. Hol a francba szedte össze? Milyen a dokitok? Úgy értem mennyire bíztok benne, mennyire profi? Én ilyen helyzetben valószínűleg bevinném bent fekvőre egy kisállatklinikára, és bent lennék vele, ahelyett, hogy naponta kétszer kelljen vinnem infúzióra, meg az ilyen nagyobb intézményekben több figyelmet tudnak szánni rá, főleg ha ott vagyok mellette, és verem az asztalt.


Egyébként a Parvót 50%-a a kutyáknak túléli, csak nem biztos, hogy ilyen kiskorban. Nem tudom mennyire ismered a vírust, de ha jól tudom gyakorlatilag elpusztítja a bélbojhokat, és teljesen simává teszi a vél belső felületét.


Tehát elvileg (nem tudom biztosan, tippelek én is, kérdezd meg orvostól mindenképpen) bármi olyasmi segíthet, ami a bélflórát helyre tudja állítani, egyeztess a dokival ilyen ügyben. Talán az ALoe Verával nem árthatsz, de az sem biztos, hogy segít.


Arra figyelj, hogyha van egyáltalán étvágya, akkor se adj neki semmi szilárdat, mert a bele nem tud vele megbírkózni, viszont ha iszik rendesen, akkor főzz neki csontléből zöldségekből levest, annak a leve tápanyagdús, finom, megvédi a kiszáradástól, és nem utolsósorban gond nélkül emészthető.


Remélem rendbe jön szegény! Drukkolok!

2010. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... Az én blökim pár hónaposan szintén Parvós lett 8az állatorvos azt mondta, 6 hónaposan kell majd oltani, aztán kiderült, hogy hat hetesen kellett volna!!!)

egy héten keresztül kapta a fenekébe az antibiotikumos, meg ilyen-olyan szurikat, de megmentették. Infúziót is kapott, mert kiszáradt, aztán elkezdtett inni.

Lényeg a lényeg: elég fura, hogy pusztán az infúziótól várja a jobbulást. Ezellen te nem tehetsz, a doki tudna. én a helyedben máshová vinném, márcsak azért is, mert tanácstalan lennék, és akarnék hallani más véleményt is.

2010. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Dobd ki a könyvet.

Másfél hónapos kutyát még elválasztani sem szabad, nem hogy sétáltatni...

Bocs, de ez a Ti hibátok, de nem akarlak bántani, elég lehet a bajod.

Sok sikert!

2010. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Vigyétek rendszeressen orvoshoz és bizakodjatok....


Ki mondta nektek, h másfél hónapossan lehet vinni sétálni????


A kutyáknak 5 oltást kell kapniuk ahoz, h le lehessen vinni.

2 parvó, 2 kombinált és 1 veszetség.

Minden oltás után 14 nappal alakul ki a védetség...!!!!

2010. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Már tudjuk:(

Egyb a legjobb doki, bizunk benne, sok csodát tett már....

Kapja a gyógyszert infuzioba azt is nyomják neki.

Bioptron lámpa segíthet???Szorítsatok

2010. aug. 4. 15:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Bioptron lámpa parvóra??!! Érdekes elgondolás. Ez egy bélfertőzés, a lámpa sz@rt nem fog használni. Inkább hordd kezelésre szorgalmasan, tartsd meleg, száraz helyen a kutyát, és legyen előtte víz.
2010. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!