Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki tudja hogy mi az a magyarta...

Ki tudja hogy mi az a magyartarka?

Figyelt kérdés
Ez egy kis kutatás legyetek szívesek írjatok, néhány dolgot, hogy mit tudtok róla. Kíváncsi vagyok ki mennyire ismeri.
2012. ápr. 20. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Tehén. Szarvasmarha nőstény egyede. Azt tudom róla, hogy tejet ad stb. remélem segítettem.
2012. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


röviden és tömören

2012. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehén, "barna"-fehér mintájú, de ennyit kb mindenki tud róla, úgyhogy pontosíthatnád a kérdésedet, mire vagy konkrétan kíváncsi. Vagy csak annyi, hogy nem hisszük-e a magyartarkát valamiféle pillangónak vagy nemtomminek? :)
2012. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez az általánosan elterjedt, nevelt marha-fajta itthon. A másik híres magyar fajta a "szürke-marha". Ma már csak a Hortobágyon, jószerivel védett fajtaként nevelik.


Persze más tehenek is általában tarkák, pl. a fekete-fehér marha, de az nem jellegzetesen magyar-fajta.

(És mint tudod, Svájcban él a Milka-fajta, ami lila-fehér) .)))

2012. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A magyar-tarka az egy szarvasmarha fajta, és ez a szín nemcsak a teheneké, hanem a bikáké is, tehát nem kizárólagosan a nőstényt jelöli ez a név.

Ez egy fajta, és akár tehén, akár tenyészbika, vagy növendék, az ezen a fajtán belül mind ilyen színű.

2012. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


A magyar tarka a barna-fehér szarvasmarha. A múltkor volt a tv-ben egy sajtmanufaktúráról riport, és ott mondta a tulaj, hogy ennek a fajtának sokkal jobb a tej minősége, mint a holstein-fríz-nek. Sokkal sűrűbb a tejszín, és ilyenek. Szóval ők csak magyar tarka szarvasmarhát tartanak. és inkább magyar, mint német meg ilyenek, nem?


A Gasztroangyalban volt különben, Bükki Sajtmanufaktúra volt a cég.



Amúgy rokonomnak volt régen, és még fejés után ittuk a tejet kiskoromban. Na az volt az igazi, olyat ma már nem lehet venni, még a Boci boci tarka autótól sem, ha tudod, mire gondolok :)))! Tudod, melegen, habosan, nyami..:))

2012. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra vagyok kíváncsi, hogy az átlag embereknek mi jut erről eszébe és mit tudnak róla elmondani. Én ismerem és van szerencsém termelésben is látni. Azonban szeretné megtudni hogy mennyire ismerik a fajtát.
2012. ápr. 21. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!