Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért eszi meg a hörcsögöm a...

Miért eszi meg a hörcsögöm a kicsieit? 7 született már csak 4 db van! ( 2 hetesek )

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a hörcsögöknél ez gyakori. Amiket nem tartanak életképesnek azt megeszik.
2012. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hallottam olyat is ,hogy a fiú hörcsögöt külön kell tenni és nem stresszel a lány! megtettem még mikor megszülettek de hiába... egyen ként eszi őket pedig szép életre valók :) azért remélem hagy belőlük
2012. máj. 4. 14:37
 3/10 A kérdező kommentje:

hallottam olyat is ,hogy a fiú hörcsögöt külön kell tenni és nem stresszel a lány! megtettem még mikor megszülettek de hiába... egyen ként eszi őket pedig szép életre valók :) azért remélem hagy belőlük



köszönöm a választ

2012. máj. 4. 14:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, a fiút külön kell tenni, általában ők eszik meg a kicsiket.

A hörcsögöknél is gyakran előfordul, hogy a mama gondoskodó szülőből átvált vérengző fenevadba és előzetes bejelentés nélkül, főfogásként egy kis salátával elfogyasztja gyermekeit. Az ilyenfajta kannibalizmus főleg az első ellésnél fordul elő, amikor a mama nyilván zavarban van, nem tud mit kezdeni a gyermekáldással rá háruló feladatokkal, illetve akkor, ha nem hagyjuk nyugton az anyát. Az is kiváltó ok lehet, ha másik, kifejlett hörcsöggel tartjuk együtt, vagy ha túl gyakran vesszük kézbe a kicsiket. Ha nem akarunk véres családi drámát a terráriumban, akkor nem tanácsos bolygatni az almot az ellés után legalább két hétig.

2012. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem nyúltam hozzájuk pont ezért :/ csak enni,inni adok nekik... na sebaj majd lesz valami


köszönöm

2012. máj. 4. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig ennyit találtam a neten. Sajnálom, akkor nem tudom. Nekem is voltak kicsik, de átraktam a hímet egy másik ketrecbe, és mindegyik höri felnőtt.
2012. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Adsz elég fehérjét, állati eredetű kaját az anya hörinek???

Mert akkor is megeheti, ha nincs elegendő fehérje nála!

Ilyenkor minden nap adni kell neki legalább 2-3 fajta állati eredetű kaját!

Pl. tejföl, túró, keményre főtt tojás, főtt vagy sült natúr csirkehusi, sajt...stb.!!


Nekem is terhes volt a hörcsögöm, így vettem, persze nem tudtam róla. Nálam lefialt. 8 hörinek adott életet és szépen felnevelte mindet!

Én megkétszereztem a gyümölcs adagját, hogy legyen elegendő vitaminja és folyadék, és minden nap adtam neki állati eredetű kajából legalább 2 fajtát!

És 2 hetes korukig nem háborgattam, nem figyelgettem őket, nem szabad ilyenkor hozzájuk nyúlni még!


Így sikeresen felnevelte mindegyiket és makk egészséges mindenki!

2012. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

kap minden felé kaját ! de a 4 höri azóta is él :) szerencsére

köszönöm mindenkinek a válaszokat

2012. máj. 6. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
ez gyakori höriknél de ha túl közel hajolsz a kicsikhez és idegen szagát érzi vagyis a te szagod akkor is megeszi vagy ha túl korán érsz hozzájuk
2012. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ennyi eszest. 7.nek igaza van. FEHÉRJE, FEHÉRJE ÉS FEHÉRJE
2014. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!