Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » E milyen bogár?

E milyen bogár?

Figyelt kérdés
Jobb képet nem sikerült, de próbálkozom. Eltettem befőttesbe a lakótársat. Viccet félretéve, milyen bogár? Ugye nem vmi csótány? Kicsit meg vagyok ijedve, mert ilyet még sosem láttam, ma már a harmadik ilyennel futok össze. És sajnos elégggé koszos, lelakott a hely, ahova költöztem.
2012. máj. 8. 07:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Annyira siettem, hogy a Z-t is kihagytam.

linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 8. 07:30
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem svábbogár,de nem biztos.
2012. máj. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Svábbogár = csótány

Sajnos ez az, amitől félsz. Undorító dögök, mert nagyon nehéz kiírtani őket. Ha egyszer megjelennek, akkor érdemes mindent megmozgatva kitakarítani és vagy boltban beszerezni valamit v szakembert hívni az írtásra.

2012. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos eléggé csótány-szerű. Vannak hasonló bogarak, amik kint élnek a kertben, vagy földes helyen (pincékben) szoktak mászkálni, de túlságosan csótányra hasonlít, sajnos nagy valószínűséggel az is lesz...
2012. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg a hasáról/oldaláról kellene egy élesebb kép, vagy a hátáról. Akkor jobban látszana, hogy csótány-e, vagy sem.
2012. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

szkennerrel is nyomtam róla néhány képet, kb. másfél cm

[link]

[link]

mindjárt csinálok a hasáról is, csak előtte elkábítom

2012. máj. 8. 08:03
 7/13 A kérdező kommentje:

húúú, most kicsit megijedtem, elámultam... benne volt a befőttesben, azt hittem eléggé összeráztam és elkábult egy picit. Akartam "kiönteni" az üvegből, még nedves és rátapadt a hátával a tetőre, meg akartam nézni kicsit közelebbről, akkorát pattant a hátával!! ilyet még nem láttam.

nemsokára csinálok képet a hasáról is, csak előtte megyek hányni, meg gyorsan elszívok néhány szál cigit a parára.

2012. máj. 8. 08:07
 8/13 A kérdező kommentje:

a hasáról, ami sikerült:

[link]

[link]

2012. máj. 8. 08:21
 9/13 A kérdező kommentje:
2012. máj. 8. 08:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom... Amiről az előbb írtam, a "földes" bogár, annak a mániája az ilyen pattogás, ha a hátára fordítod. Viszont annak másfajta fejrésze van, ennek, a képen lévőnek inkább a csótányokra jellemző...

De akárhogy nézem az amerikai, a német a konyhai meg mindenféle csótány több példányát is, ez nem tűnik olyannak. A tiednek más a feje és elvileg a szárnyfedői is szabályosnak látszanak.

(Annyira különbözőek. Hogy nincs ezekből egy szabvány?!)

Remélhetőleg lesz itt valaki, aki jobban ért hozzájuk és érdemleges válasszal tud szolgálni. Mindenesetre még keresgélek, hátha találok valamit.

2012. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!