Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a csótányokkal?

Zokniszörny kérdése:

Mi a helyzet a csótányokkal?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy dokumentumfilmet. Egy lakásról szólt, amit teljesen elleptek a csótányok. Elhangzott benne egy mondat, amely szerint a csótányok nagyon ellenálló élőlények, és gyakorlatilag nem lehet őket kiirtani, valamint egy másik, amely úgy szólt, hogy a csótányok nem a koszos, szemetes otthonokat kedvelik, hanem szimplán az emberek lakhelyeit, mindegy, hogy valaki naponta nagytakarítást csinál, avagy sem. Állítólag Amerika-szerte (amerikai volt a műsor) több nagyvárosban egész háztömbök fertőzöttek. Ezzel kapcsolatban bennem több kérdés is felmerült.

1. Ha nem lehet őket kiirtani, miért nem tudok az ismeretségi körömben olyanról, akinél csótányok lepték el a lakást?

2. Ha a csótányok ennyire ellenállóak, és mindent túlélnek, valamint mindegy nekik, hogy koszos-e vagy tiszta házban élek, miért nem találkoztam még soha eggyel sem?

3. Ha ennyire nincsenek csótányok, akkor valamivel mégis irtják őket. Mivel?

4. A csótányok tudnak úszni?


Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 10. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi panelban lakunk, pár évvel ezelőtt a 7.-re költözött egy család, tiszta, rendes stb. Az előző lakásukból hoztak át csótányokat és itt is elszaporodtak. Negyed évente jönnek hozzánk csótányt irtani (egy dunaújvárosi cég csinálja), az egész ház csótánymentes, most már csak megelőzésképp kérjük ill. ez a szer a hangyákra is jó. Szóval az nem igaz, hogy nem lehet őket irtani.

Azt nem tudom, hogy tudnak-e úszni.

2012. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk érdekes, amit írsz, hogy panelban laktok, és ott voltak, mert ebben a műsorban is emeletes házról van szó. Lehet, hogy azokat jobb szeretik?
2012. máj. 10. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez egész biztos. Ahol felnőttem, ott is panelban laktunk és ott a pince volt tele csótányokkal :(
2012. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De durva. :/ Mondjuk ahogy néztem ezt a műsort, irtó gusztustalan állatok. :/ Betegségeket is terjesztenek. Szerencse, hogy én kertesházban élek, itt csak hangyák vannak. :D Meg pókok.
2012. máj. 10. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!