Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkorának kéne lennie ez...

Mekkorának kéne lennie ez esetben a gyíknak?

Figyelt kérdés
ma melóztam elég keményen, szedtük egész nap a meggyet, veszett meleg volt, délután a kis házban pihentünk kicsit. a város végén van a szőlőnk, egészen benn, csendes hely -most a többi meggyszedőtől eltekintve. megfigyeltem magam körül a természetet..mennyire élettel teli most..szeretem a nyarat. a lomok között kis gyíkok bukkantak fel. fürge gyíkok azt hiszem:) megfogtam egyet -valóban elég fürgék ezek. 18 éves vagyok de még sosem fogtam meg így egyet sem...most erőtt vett rajtam a kíváncsiság..és ahogy megfogtam a kis ijedt állat kapálózott, és megharapta a kezemet. ilyenkor jövök rá hogy bizonyos értelemben milyen hatalmas is az ember..teljes erejéből haraphatta de persze fájdalmat nem tudott vele okozni. viszont már ezt is meg lehetett érezni hogy szorítja. szerintetek mekkorának kéne lennie egy ilyen gyíknak hogy az ember bőrét át tudja harapni vagy akár leharapni egy ujjat? ez a kérdésem.(utána természetesen visszaengedtem a kis állatot ahonnan felvettem)
2009. jún. 28. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

:))) Érdekes... fogalmam sincs, de biztos jóval nagyobbnak kell lennie:D Viszont nekem van ékszertekim és ő bizony tud harapni. Egyszer véletlen elkapta az ujjam, na az nem volt kellemes:( Alig lehetett "lerázni" és bizony jó kis sebet csinált.

Ha egy kifejlett, nagyobb zöld gyíkkal próbálkozol (olyan 20cm-sel) az már tud fájdalmat okozni (de azért nem harapja le a kezed:)

2009. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1.5 méter farokkal együt az már elég nagy fájdalmat okoz:D de pl ottvan a nílusi krokodil...pici 14 centi és olyat belédharap...XD
2009. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:D :)
2009. júl. 28. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel rovarokat eszik, nem kell túl nagyot harapnia, a gyorsaság fontosabb. De például egy mocsári teknős, aki halakat cincál szét, már elég durva sebet képes okozni. Tehát nem csak a méret, hanem az életmód is fontos :)
2010. nov. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!