Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a felelős, ha...

Én vagyok a felelős, ha megharapja a kutyám?

Figyelt kérdés

Az utcánk végén van egy-két C kategóriás család, akiknek a gyerekei módszeresen rácsimpaszkodnak a kerítésünkre. A kutyáim ennek rohadtul nem örülnek. Ha észreveszem, mindig rájuk üvöltök, hogy szálljanak le a kerítésemről, menjenek távolabb, mert megharap a kutya. Persze mintha a falnak beszélnék.

Viszont az én saram, hogy a kutyák nincsenek beoltva.

Kérdésem az lenne, hogyha egyszer megharapja valamelyiket,

akkor mi lesz?!


2012. jún. 2. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor téged felelősségre vonnak, a kutyáidat elaltatják, a ci kategóriások pedig meglincselnek téged
2012. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*C kategóriások.

Bocsi első voltam

2012. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem oltasd be és tedd ki a kerítésre is,hogy vigyázz,hamis kutya. Ennek előbb utóbb harapás esz a vége, ezek direkt provokálnak...te meg ugye hiába magyarázkodsz,még ha elvileg neked is van igazad,de nem neked lesz...
2012. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Mindenképpen be kellene oltani a kutyáidat és tegyél ki egy táblát, hogy a kutya harap. Rakj ki jól látható helyre egy másik táblát, hogy "A kerítésre csimpaszkodni tilos és életveszélyes!" Talán ez segít. Mást a c kategóriással nem tudsz kezdeni :(
2012. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ha beoltatom, aztán harapja meg őket?
2012. jún. 2. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki van téve a tábla, hogy a kutya harap, és úgy is rácsimpaszkodnak a kerítésre akkor nem a te felelősséged, mivel a kutya házat őriz (ez a dolga), és magánterületen belül van tartva. Azért oltasd be őket.
2012. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
addig is kösd meg,amíg nem oltatod be...
2012. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es válaszoló, az életmód szerű láncon tartás (ha a nap nagy részében a kutya láncon van 4 hétnél tovább) jogosan állatkínzásnak minősül és büntetendő. Legalább ilyen ötleteket ne mondj már másoknak!


Ha a kutya megharap valakit, különösen egy gyereket és nincs beoltva, elkobozhatják tőled, eltilthatnak az állattartástól és perek sora fog a nyakadba zúdulni. Komoly eljárás indul ellened, a kutya karanténba kerül, vizsgálatok sora fog rá várni és te anyagilag tönkre fogsz menni. Mindenképp oltasd be! Az oltás amúgy is kötelező, súlyos pénzbírságra büntethetnek a hiánya miatt.

Ha nincs jól látható helyen tábla, hogy a kutya veszélyes és megharap valakit, az teljes mértékig a te felelősséged lesz. Ha van tábla, akkor ártatlan vagy, a gyerek anyja a hibás (ha kiskorú még a C kategóriás kölyök).


Viszont még ha teljesen ártatlan is vagy abban, ha megharap a kutya egy ilyen gyereket, akkor is még az a legjobb, ha felgyújtják a házat, és nem a kutyát vagy téged fognak megölni a gyerekek szülei, rokonai, stb. A legjobb az lenne, ha megcsináltatnád a kerítést legalább azon az oldalon olyanra, hogy gyerek ne tudjon benyúlni, vagy a kutyát, míg nem vagy otthon, a házban/kennelben/a kert egy leválasztott részében tartanád.

2012. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na tehát, hogy mered minden este letenni a fejed a párnára?? Aki nem oltja be a kutyáját azt pénzbüntetés éri, több mint egy évi oltás + elaltatják a kutyádat. Ha beoltod a kutyádat és kiteszed a kerítésre azt a bizonyos kis táblát, hogy a kutya harap, vagy valamien hasonló táblát, ha ezek megvannak akkor nem fogják elaltatni a kutyád. Illetve akkor lehet még pénzbüntetést sem fogól kapni.
2012. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oltás mindenképpen és ajánlatos a kerítést úgy megcsinálni, hogy sem benyúlni, sem a kutyáknak kinyúlni ne legyen lehetőségük. Vagy , ahogy jó néhányan teszik, egy másodkerítést húzni az eredeti elé. Így a kutyák nem jutnak senki közelébe.
2012. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!