Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen kígyó? <kép>

Ez milyen kígyó? <kép>

Figyelt kérdés
[link]

2012. jún. 7. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
egy reptoid lárva
2012. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Ezekhez hasonlít? [link]
2012. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Észak-Magyarországon. igen, hasonlít, de a keresztes viperára is
2012. jún. 7. 21:48
 4/13 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Szerintem rákosi vipera gy kép alapján. Kb 50 cm-esnek kell lennie ha kifejlett. A többire ott a google. De megnézném élőben, bár félek a kígyóktól. Vigyázz vele mert mérges kígyó de fokozottan védett. Pontosan most nem tudom mennyi, de mikor mi tanultunk róla akkor az eszmei értéke 1,5 millió körül csengett. Kiskunságon, rákosmező környékén, pest alatt hallottam hogy gyakori. Majd írd meg hogy az e lécci :D (xxl-es fogrémes reklám vigyor :D)
2012. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor keresztes vipera :(
2012. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy az e, azért kérdezem:) vigyáztam vele, csak elengedtem, mert az udvarunkon találtam. köszi a választ!:)
2012. jún. 7. 21:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Kicsit szemcsés a kép, de gyönyörű állat. Vicces lesz, mert én ezt rézsiklónak mondanám a fejpajzs alapján. (Persze a feje jellegzetesen háromszögletű, ami a viperákra jellemző. De a fejpajzs nem. Coronella austriaca - az osztrák sas címerre emlékeztető forma miatt kapta a latin nevét.)

Mivel a kép nem mutatja, ha láttad a szemét, akkor eldönthető, mégis egy furcsa keresztes viperával hozott össze a sors, vagy nem. Ha hasított pupillája volt (mint a macskának), akkor vipera, ha kerek a pupillája, sikló.

De szerintem ez rézsikló, elég karcsú.

2012. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézd: Itt is leírják, szerintem így lehet könnyebb lesz: [link]
2012. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A vipera teljesen KIZÁRT , ez egy rézsikló.
2012. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És a rákosi vipera , EGYÁLTALÁN NEM GYAKORI.
2012. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!