Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állattenyésztésben melyik...

Állattenyésztésben melyik kifejezés helyes? Vagy lehet hogy mindkettő? 1, genetikai szelekció 2, genetikai szelektálás.

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szelekció/szelektálás nem genetikailag történik, hanem tulajdonság alapján.
2012. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a szelekció vagy a szelektálás szó a helyes? Mindegyiket láttam a neten, de nem tudom ugyanazt jelenti-e?
2012. jún. 25. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanazt jelenti. Itt a fogalom leírása:


Amikor a popultációt alkotó egyedek nem egyenlő eséllyel, illetve arányban vesznek

részt a következő generáció létrehozásában, szelekcióról beszélünk. A szelekció egyrészt a

kiválogatódás (emberi beavatkozás nélküli természetes szelekció), másrészt a kiválasztás

(emberi beavatkozás közreműködésével, mesterséges szelekció) hatására jön létre.

Tenyészkiválasztás esetén mindig a mesterséges szelekcióra kell gondolunk.

Az eredményes szelekció előfeltétele a tenyésztési, szaporítási és termelési adatok

pontos feljegyzése (gyűjtése), szakszerű elemzése és összehasonlító értékelése.

2012. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán csak annyiban különbözik - és itt lehet a lényeg -, hogy a szelekciót a természet végzi, a szelektálást meg az ember végzi a tulajdonságok alapján.
2012. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!