Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megölni a bolhákat?

Hogyan tudnám megölni a bolhákat?

Figyelt kérdés

Lehet h rossz kategóriában kérdezem, de bolha van a szobámban, naponta kb 10 új csípésnyom van rajtam, és az előbb láttam 1 pillanatig ahogy elugrott.. tuti bolha, hogyan ölhetem meg?

ja és még vmi, a bolha el tud szaporodni?



2012. jún. 25. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha megfogod. Amikor rád mászik, akkor a kér ujjaddal megfogod, aztán csap alatt a vízsugárral leúsztatod. Nem mászik vissza.
2012. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És szerinted észre veszem ha rám mászik? Olyan apró h szinte alig látni, no meg ugrál, még ha olyan helyre is ugrik ahol érzem, mire odanyúlnék már nem lenne ott...Más megoldás kell
2012. jún. 25. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha naponta 10 csípés van nálad, akkor szerinted el tud szaporodni? :)))

El bizony, a legolcsóbb megoldás az ecet, fújd bele mindenbe, ahol lehet bolha, ágy, fotel stb.

Közben azért az állatodat is meg kellene fürdetni, bolhaírtózni, bolhanyakörvet rá, és 3 hónapig biztonságban vagy.

2012. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz el kell kapnod, és a körmeiddel szétnyomni!

Elkapni akkor tudod, mikor épp csíp... Összecsípve két ujjad között. És ekkro erősen szorítani, nem kiengedni, hanem kemény felülethez szorítva a körmöddel elnyomni. Nagyon nehéz, mert könnyen kiszabadul és elugrik, továbbá ha nem nyomod erősen szét, akkor lehet nem is hal meg... Nagy túlélő! Még úgy sem hal meg, ha megfogod és a csap alá tartva erős vízsugárral a lefoylóba küldöd... visszajön!

(Kutyám időnként hoz bolhákat, így tudom...)

Kutyára legjobb bolhairtó. A lakást pedig alaposan ki kell takarítanod, egy teljes kipakolás nem ártana, de minimum egy nagy porszívózás!

2012. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem elég furcsa, ha nem veszed észre, amikor birizgál. Amíg elhelyezkedik a csípéshez, simán meg lehet fogni.

Vagy eleve várd meg, amíg a lábadra ugrik.

2012. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Porszívózz fel jól, és törölj mindent át ecetes ruhával. Az ágyadba meg tegyél diófa levelet.
2012. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nagy túrót jön vissza a lefolyóból.


A másik jó módszer, ha nem kézzel fogod meg, hanem csipesszel. Ekkor nem kell bénázni azzal, hogy kiugrik-e az ujjaid közül, hanem eleve szét tudod roppantani.

2012. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

# 2 nincs háziállatom, a szomszédnak van 40 tehene, 20 disznója meg v 30 tyúkja meg v 10ezer patkánya-.- tuti onnan jönnek át a bolhák pedig városban lakott településen vagyunk...m1..

hosszú pizsamába alszok és általában csak éjszaka csípnek mikor alszok, ezért is nem tudom olyan könnyen elkapni őket, napközben is hosszú farmerbe vagyok... nehéz elkapni őket... de már a f.szom kivan vele, rengeteg csípés van rajtam

2012. jún. 25. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:
még mindig aktuális a kérdés?:O
2013. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ha esetleg vmi uj válasz jönne:D vmi különleges válasz:D
2013. ápr. 5. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!