Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy fóbiám van a...

Lehetséges hogy fóbiám van a hangyáktól? Hogyan irtsam őket?

Figyelt kérdés
szóval, kertes magánházban lakunk, és a hangyák állandóan feljönnek, persze csak az én szobámban.idén is csak nálam jöttek föl eddig. már olyan szinten "félek" tőlük, hogy nem bírom elviselni. most éppen ettem, és egy szárnyas hangya teleportálta magát az asztalomra, ahol ettem. most oly annyira tele lett a pohár, hogy elsírtam magam miatta... így visszagondolva már kicsit fura, hogy ilyen miatt sírtam, de na... elegem van belőlük. eddig próbálkoztam fahéjjal távol tartani őket a szobámtól, a lyukakhoz ahol feljöttem, szórtam belőle, de most mégis feljöttek, azelőtt chemotox-szal fújtam le őket. egy-két napig nem jöttek fel, ám ahogy enyhült a szag ismét előkerültek a "dögök". próbáltam még egy módszert, talán eddig ez volt a legeredményesebb: egy bolha- és kullancsriasztó port szórtam le a földre, ami kutyáknak és macskáknak lett kitalálva... nos, ez távol tartotta őket, ha a feljárójukba szórtam, viszont ez a por fehér színű, ezért a parkettán/linóleumon igen feltűnő, csúnya. esetleg tudnátok mondani valami ötletet, házi praktikát, rovarirtó szert, amivel soha többé, esetleg hosszú ideig nem láthatom őket? esetleg amivel az egész rajt ki tudom pusztítani? tudom, ez valószínűleg lehetetlen,de azért megkérdeztem :DD köszönöm, ha elolvassátok és írtok nekem tanácsot : )
2012. jún. 27. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Bóraxot keverj össze vaníliás cukorral, hagyd egy éjszakát állni lezárt üvegben, majd szórj ki nekik oda, ahol fel szoktak jönni, több helyre. A linóleum alá is lehet. Behordják a bolyba, és megmérgezik magukat. A környezetre nem ártalmas.
2012. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

rendben. köszönöm, kipróbálom ,remélem kihalnak tőle :DD már nagyon zavarnak, ma is több helyen feljöttek. viszont ott nem ahova fahájat szórtam, viszont az se normális hogy mindenhova a fal mellé végig fahéjat szórok :D

köszi még egyszer

2012. jún. 28. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

BIZTOS MÓDSZER csak 700FT ba került!!!

Olvassátok el végig!!!


Keressük meg hol jönnek be a hangyák a lakásba.

Nézzük meg milyen útvonalon mennek a lakásban a

hangyák. A hangyák általálban ugyanazon a jól

megszokott közelekedési útvonalat választják.

Tehát mindig arra mennek ki és be ahol bejönnek.


Esetleg a szabadban is megkereshetjük merre mennek ki

így eljuthatunk a hangya bolyig is, aztán

permetezésre fel.


protect

csótány- és hangyaírtó aeroszol biztos hatás


Rovarírtás mester fokon


- gyorsan hat (letesztelve)

- Hatást hat hétig megőrzirovarokat (még nem telt el annyi idő)

- A rovarokat kiűzi rejtekhelyükről (szerintem ez is igaz)


Figyelem!!!


Ügyeljünk arra, hogy permet élelmiszerre, evőeszközre, gyermekjátékra és háziállatra ne kerüljön.

Élelmiszertől elkülönítve, gyermekek által hozzá nem férhető helyen tartandó.


A permetet közvetlenül ne lélegezzük be!

Ha bőrre kerül bő szappanos vízzel mossuk le!


Fokozottan tűzveszélyes!

A vizi szervetekre környezetben hoszantartó károsodást okozhat!

Gyújtó forrástól távol tartandó tilos a dohányzás!

Kerülni kell a bőrrel való érintkezést és szembe ne kerüljön!


Nekem Ez vált be pár napja már nincs hangya.

Nyugodtan meglehet enni a másnapos harmadnapos zsömléket kenyereket is.

Kíváncsi vagyok meddig tart a hatás.

(Apró vörös szerű kis hangyák jöttek be a lakásba.)

2012. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fugázzátok be a rést (purhab vagy mi)
2012. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy hiába fújunk oda akármit, feljönnek, nekem azt az anyagot rágták ki, aki a parketta közé van lerakva, hogy összeragadjanak a lapocskák... meg a fal és az ajtófélfa közti helyen rágtak egy lyukat... és ez a legdurvább. szóval majd meglátom hatna-e a módszerek, köszönöm mindenkinek : )
2012. júl. 1. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!