Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti "belerakatnátok" az állatta...

Ti "belerakatnátok" az állattartás törvényébe a kötelező ivartalanítást?

Figyelt kérdés
Elsősorban kutyákra és macskákra gondolok. Ti törvényesítenétek ezt a gondolatot?
2012. jún. 28. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen.

Az úgysem működik, hogy "én vigyázok a kutyámra, hogy ne legyen vemhes" Ha tényleg mindenki vigyázna, akkor nem lenne tömve minden menhely.

Magyarországon ez a dolog a béka feneke alatt van. A legtöbb nyugati országban ez tök normálisan működik, ott nem panaszkodnak az emberek, hogy "jaj, miért kell ezt csinálni a kutyusokkal."

2012. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen (legalábbis a keverékeknek és a nem tenyészállatoknak), de úgyse lenne értelme. Aki nem akar erre rááldozni, az úgyis megtalálja a kiskapukat. Ha mást nem, be sem jelenti az állatorvosnál, és akkor még az oltásokat se kapja meg a kutya, amit eddig talán beadatott. _Esetleg_ úgy lehetne véghez vinni, hogy legalább a törvény bevezetése után egy ideig ingyenes, vagy nagyon jelképes összegű ivartalanítási programot szerveznének az egész országban. De persze álmodik a nyomor. :)
2012. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kizárólag arra lenne jó, hogy a nomrális embert szivassa, adminisztrációkkal, fölösleges hercehurcával. De amúgy a cigány mikor fogja neked megcsinálni? Meg mikor meg odamenni a rendőr, állatvédő?! ki fogja ellenőrizni? Semmi értelme ilyen hülyeségeknek, amíg lehetőség sincs a jelenlegi törvények betartatására se.
2012. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert semmi értelme se lenne. Inkább népszerűsíteni kellene az ivartalanítást, ami kötelező, azt már csak azért sem akarják majd megcsinálni az emberek.
2012. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 29. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:

NEM!!!!!

Én az egészet hülyeségnek tartom!!Aki akarja az had csinálja!De ne legyen kötelezõ!!!!Ez akkora baromság mint a fül és farok vágás a dobbermanoknál!!Komolyan mondom valaki írja már le hogy az ivartalanításba,a fül-és farok vágásba mi a jó?!?!

2012. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

16:01-es nek!!!

Ezen a keverékes részen r*hadtúl ki akadtam!!!!

Mi az hogy csak a keverékeknek?????????

Mi ért van mindenki oda attól ha meglát egy fajtiszta kutyát,és miért undorodik el ha egy keveréket lát??????Hmmm???Ezt te se tudod meg mondani!!!!De attól függetlenûl úgy vagy vele hogy ki kell õket írtani!!!Meg mondjam miért??Mert bunkó vagy!!!Mert eggy uszkár szép azért imádják???Az én kutyám szebb mint akármelyik uszkár!!Mert egy pitbull,vagy németjuhász erõs azért istenítik???Az én kutyám a legtöbb ilyet simán szép tépi

2012. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Elõzõ vagyok

Ja és szerinted a különbözõ kutya fajták hogy jöttek létre?!?!?!Ha?!?!?!?Ostoba

2012. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek igaza van. A keverékek is nagyszerű, különleges kutyák. De a keverék kutyák "létrehozását" is szigorú szabályokhoz kellene kötni, hogy ne éljenek vele vissza az emberek és ne legyen annyi kóbor kutya. Az a baj, hogy a legtöbb keverék úgy születik, hogy a felelőtlen gazdik hagyják szaporodni a kutyájukat, aztán az utcára dobják a kölyköket.


A keverék kutyusok "tenyésztését" állatorvosi szűréshez kellene kötni, hogy biztosan ne legyenek betegesek.


Szerintem a második válaszoló nem úgy értette, hogy ki kellene irtani a keverékeket, de ők nem tervezett kutyák és nem gondoskodnak róluk megfelelően. Ezért ivartalanítani kellene őket, a fent említett eset kivételével. Akkor nem születne annyi nem kívánt kutya.


Az ivartalanítás meg nem olyan, mint a fül- meg farokkurtítás. Az ivartalanítás az állat érdekét és egészségét szolgálja, nem holmi divathóbort. Az állatoknak a szaporodás csak ösztön, ők ezt nem élik meg veszteségként. Cserébe nyugodtabbak lesznek és nem lesznek kitéve a különféle ivarszervi daganatos megbetegedéseknek. De ha kötelező lenne, úgyse tartanák be. Itt van például a dohányzási tilalom is. Elvileg nem lehetne a buszmegállókban dohányozni, mégis mindenki csinálja. Ennyit a törvényről.

2012. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Ja, és más fajta létrehozása megint más tészta. Évtizedek, sokszor generációk munkája, ami felügyelet, és gondos szelektálás mellett zajlik.
2012. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!