Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy ma a...

Miert van az, hogy ma a legtöbb ember eleteben fontosabbak a haziallatok, mint az ember? Föleg kutya, macska. Hogy több penzt ad ki a haziallatokra, mint amennyit az embernek, valoban jocelu kiadasra szan?

Figyelt kérdés

Nem arra gondoltam, hogy kutyaeledel helyett alamizsna cimen a koldulonak, aki mindjart egyszerre piat vesz rajt.

Szamomra megdöbbentö, hogy valaki többet adjon ki kutyaeledelre, macskaletrara, söt mar ruhakban is jarnak a kutyak...stb, mint ehezöknek etelre, vagy akar Magyaro-on a ciganysag kerdesenek megoldasara. Sajnalom, hogy erre nincs egy normalis szervezet (?), vagy ha van, miert nem ismert? miert nem tesznek valodi lepeseket az etnikum valodi felzarkoztatasara azok, akiknek jut ideje/energiaja/penze kutya vagy macska eledelre es az allattartassal jaro szabadideje is megvan?

http://www.youtube.com/watch?v=AfT9jiIAQ2o

Hat ezzel gondolom sokan egyetertünk, ezert tartom ABSZURDNAK ezt a kutyamaniat, kutyaeledeleket..stb. MI fontosabb, az ember vagy az allat?


2012. jan. 20. 15:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem, Havas Henrikkel gondolom, h sokan egyetertünk.
2012. jan. 20. 15:05
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ételek 40%-a hulladék lesz, mielőtt eljutna a vásárlóhoz.

Te magadnak is több ruhát veszel, mint amire szükséged lenne.

A nyugati országokban az elhízottak aránya lassan 50%.


Szerinted ha nem venne kutyakaját a gazdi, akkor a cigányság integrálása sikeresebb lenne, mint az elmúlt 500 évben?


Valahol értem, mire gondolsz, de a megoldás sajna nem így dől el.

2012. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igazad van. Valahogy mashogy kene beosztanunk.

Nekem nincs allatom, szabadidöm jelenleg meg csaladot tervezünk. Kerdes, mit tehetek en?

2012. jan. 20. 15:12
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a nyulam. Azért rá, és nem más, ismeretlen emberekre költök, mert őt ismerem, szeretem, és ő is szeret engem.

A cigányság felzárkóztatására ezer, meg egy program van. Az adófizetők pénzéből, az Európai Uniós pályázati pénzekből, alapítványi összegekből bőven futnak felzárkóztató és tehetséggondozó programok is.

A hajléktalanok ügyének is ugyanígy megvannak a maguk programjai, segítő megmozdulásai. (Alapvetően a hajléktalanság megelőzésére kellene fektetni a hangsúlyt.)

A kiskutyáknak pedig azért van kabátjuk, mert túl picik, és könnyen megfázhat a veséjük, akármelyik részük. Ez a szobakutyákká való tenyésztés hátránya.

2012. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Mit tehetsz?


Vegyél mindenből annyit, amennyire szükséged van, ne dobj ki ételt, hanem ha marad, tedd el másnapra, vagy oszd meg szegényekkel.

Kapcsold le a lámpát, ha kimész a szobából, kapcsolós konnektorokat használj, és ha nem kell áram, kapcsold ki. (A standby üzemmód a teljes üzem 10%-át is fogyaszthatja...)


Nincs szabadidőd?


Most sincs, amikor GYK-t olvasol? Nem hiszem, hogy nincs szabadidőd, csak vélhetően az neked is kell, mint ahogy mindenkinek, hiszen pihenni, kultúrálódni, sportolni szükséges.


Hidd el, te is rengeteg fölösleges dolgot csinálsz, veszel, fogyasztasz, változtass azokon!

2012. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Sőt, menjünk tovább:


vannak ékszereid? Kevés fölöslegesebb dolog létezik. És mégis, eladnád-e az összes fölösleges értékedet, hogy szétoszd mások közt?

Akkor mi baj azzal, aki kutyára költ, ami mondjuk mégiscsak élőlény és nemcsak egy kis darab nemesfém.


Van autód?

Biztosan megoldhatatlan lenne nélküle? Valószínűleg nem. Költesz rá? Igen. Élőlény? Hálás a gondoskodásért? Felvidít este, ha egyedül vagy? Nem. Egy halom ócskavas.

2012. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy nem teljesen a kérdésedre válszolok.

mivel én személy szerint a legtöbb problémában az állatokban látom a megoldás lehetőségét, itt is el lehetne indítani egy lassú folyamatot, ahol a cigány gyerekeket terápiás kutyákkal megtanítják arra, hogy mi az a felelőség, mi az a törődés, mi az a rendszeresség.

és nem kergetjük meg kővel dobáljuk az állatokat...

mindenféle iránymutatás szerintem segítség lehet számukra ami jövőképet állít eléjük.

nekem nagyon tetszett mikor vetőmmagot meg haszonállatok tartását szorgalmazták a rászoruló családokban, persze megfelelő segítségnyújtással és ellenőrzéssel egybekötve.


ha és ha megnyerem a lottót akkor régi álmom teljesítem!

egy árvház egy menhellyel összekötve ! senki nem lenne árva többé! nem ennyire egyszerűen, de szép kis környezetben, megfelelő szakemberekkel létre lehetne hozni egy alternatív megoldást.

2012. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Termeszetesen nem Palmtol kerdeztem, Mit tehetek en?, hanem magamtol, mivel mas dolgokban is folyamatosan igy gondolkodom - ez az a kerdes, amit ha mindenki maganak feltenne, akkor mar nem is lenne ciganykerdes... (Igy nem is kommentalom, hogy amiket Palm kepzelt es itelkezett rolam, azoknak van-e valosagtartalma.)



"Az adófizetők pénzéből, az Európai Uniós pályázati pénzekből, alapítványi összegekből bőven futnak felzárkóztató és tehetséggondozó programok is." Teljesen igaz, hogy azokat a penzeket mashogy kene forgatni, es talan azokbol is megoldhato lenne, az anyagi oldala... Bar mentalisan az emberek nagy reszenek gondolkodasaban kell ehhez nagyobb valtozas.


A 8. valaszado altal irtak szinte nem is penzkerdes, es megis egy nagyon jo megoldas.. Mi kell ahhoz es mit tehetek (vagy tehet mindenki) azert, hogy ezek igy törtenjenek?

2012. jan. 20. 16:29
 9/26 A kérdező kommentje:

Arvahazhoz sok sikert!!!

Nekem is hasonlo tervem van, bar ez csak a szemelyes dolgaim utan a sokadik...

2012. jan. 20. 16:33
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha valahol ítélkeztem, örülnék, ha idéznéd, mert én nem látok ilyet.
2012. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!