Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan jöhetnek ezek a legyek?

Honnan jöhetnek ezek a legyek?

Figyelt kérdés
3 napja csak legyekre vadászok. Ekkora nagy legyeket én még nem láttam.Nem zöldhátú döglégy,hanem 1,6cm-es ronda csíkosak és egész hosszú a háta a potroha végéig. A redőnyök leeresztve, sajna szúnyogháló nincs.Megölök egyet,jön helyette 3,de nem tudom,hogy honnan.Szombaton 13 db fogtam,vasárnap 6 db-ot. Undorodom tőlük.Másnál is járnak mostanában ilyedn nagy legyek. A Duna kb. 1km-re van tőlünk,talán a sor hordalék miatt kerültek elő?
2009. júl. 13. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek vaéószínúleg bögölylegyek! tényleg undorítóbbak, de igazából ugyan olyanok mint a sima legyek csak ezek nagyobbak! Nálunk is vannak bár én még idén csak 1-el találkoztam, de te valószínnű olyan helyen laksz ahol a közelbe van valami amit ők szeretnek és ezért arra sok lehet belőlük.
2009. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha böglyök akkor marha nagyot csípnek és még csúnyán be is dagad utána... (chemotoxot nekik!!!)

Ezek a dögök leginkább haszonállatok környékén találhatóak.

(tehenek, lovak, birkák, kecskék, nyulak, stb...) Nincs nagyobb állat hodály a közelben?

Mi egy faluba járunk nyaralni évek óta és pár éve volt a közelben egy nyúltelep, na ott ló méretű böglyök voltak akkor (pl: széken ültem felöltözve és a dögök széken! kereszül összecsíptek tenyérnyi randa lilás foltok lettek rajtam), de azt szerencsére megszüntették...

2009. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lakótelepen lakom 10em házban, nem csípnek a legyek.Olyan nagyon lusták, könnyű elkapni őket. Az elképzelhető,mivel földszinten lakom,hogy a "kedves" lakók,akik csak úgy ledobálják a konyhai maradékot a kiszakadt zacsójukban a tároló mellé,hogy a maradékra jönnek a legyek? Macska van a lakásban,csak úgy nem fújhatok mérget.

Köszi az eddigi válaszokat.

2009. júl. 13. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:

ugyanez nálunk is:( (Dél-Alföld)

fogalmam sincs mi miatt:(

2009. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!