Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megéri háziállatot tartani,...

Megéri háziállatot tartani, úgy hogy vesszük a takarmányt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 16:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, haszonállatot!!!!
2012. júl. 26. 16:41
 2/3 anonim ***** válasza:
A legtöbbet ma már úgy tartják! Persze igazán jól csak akkor jár az ember, ha legalább részben valamennyi takarmány saját termelésű. Meg a saját munkát inkább ne számold bele az önköltségbe, mert akkor már nem biztos, hogy pluszban vagy.
2012. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem arra kell törekedni, hogy minél nagyobb százalékban magad termeszd meg az állat táplálékát. Legegyszerűbb ebből a szempontból nyúl tartása, nagyon sok zöldségfélét, vagy konyhában nem használt mellékterméket megeszik a fű vagy a lucerna mellett. Persze búzát,árpát, zabot kénytelen vagy megvenni, mert otthon nem tudod megtermeszteni. A kukorica az egyedüli amit otthon megtudsz termeszteni, és jó ha van góré a szárításhoz.

Háziállat alatt én azokat az állatokat értem, amit kedvtelésből tartunk,és nem akarjuk megenni. Ezt nem éri meg tartani, hiszen vissza nem ad semmit. Viszont haszonállat tartása megérheti, ha nem elsősorban pénzszerzés miatt akarod tartani. Inkább konyhára érdemes dolgozni, és úgy sokat lehet spórolni.

2012. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!