Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Bolhák emberen? Úgy tudom nem...

Bolhák emberen? Úgy tudom nem mennek emberre?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam régen hogy a bolha nem megy emberre, mert nem olyan hőmérsékletű a vérünk vagy mi. És rám nem is jönnek... de a szüleimre állítólag igen. Mindig azt mondják megint tiszta bolhacsípés a lábuk. Nem értem akkor, mehetnek emberre is? Én együtt alszok a macskámmal, sosem csípett meg egy bolha sem, nem is találtam magamon soha egyet sem.
2009. júl. 22. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz az ember nem lehet bolhás, nem fog napokig mászkálni rajtunk, de meg tud csípni többször is.

Rajtam is voltak már bolhacsípések nem is 1x.

2009. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos így van:( Mi is jártunk már hasonló képpen, aztán ment is kifele a macskusz. Nem marad meg emberen, tehát nem költözik be, nem fészkeli be magát, de egy darabig eléldegélhet. 2-3 csípésig.
2009. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Èn nem Magyarországon élek,hanem egy állandóan meleg égtájon,és van bolha ami csípi az embert igen.Rettenetes csúnyaságokat tud okozni,föleg aki allergiás rá,de nem az állati bolha.Az nem csíp minket,jól tudod.De van olyan fajta ami igen,viszony ugy tudom hogy ahol van tél mint Magyarországon is,ott nagyon ritkán fordul elö....üdv.
2009. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
[link] Hát nem jól tudtam,a 3. vagyok,de itt elolvashatod,én is okosabb lettem,üdv.
2009. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem, és nagyon gyorsan szaporodnak. Bolhaport kell venni háztartási üzletben, ágyneműt, padlószőnyeget alaposan beszórni. Ha a macska kijár, esetleg disznóólból behordhatja.

Mikor én ovis voltam, még mindig volt valakinek bolhája a csoportban. Irtani kell, sürgősen, mert nagyon szapora!

Azt csípik, akinek melegebb a vére. De lahet, hogy csak szúnyog volt.

Van külön emberbolha meg kutyabolha is.

Végső esetben: [link]

2009. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én már voltam bolhás.Egy hónapig tartott, míg megszabadultam tőlük.Állatom sem volt akkoriban.Én a hajlékonyakra és a plüssüléshuzatos trolikra tippeltem.
2009. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Külön laktok? A disznóbolha nagyon szereti az embert.
2009. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kutyabolha nem megy emberre, de a macskabolha megy
2009. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg volt háziállatunk, addig engem is csipkedtek összevissza ezek a kis lények, de pl. a bátyámat nem szerették. El tudtak bújni az ágyneműben, pokrócban, szőnyegben is akár. Az ágyból diófa levelével űztem ki őket, mesterséges szert nem használtam. De ez bevált. Valamiért nem szeretik a diólevelet.
2009. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát a macskabolha az csíp.. biztos téged is, csak nem vetted észre.. olyan mint a szúnyogcsípés..és ugye abból ebben az évszakban soook van.. szóval amit tehetsz otthon:

Vegyetek a macskának Frontline combo cseppet, és tegyétek ki kicsit "karanténba"(meg kijönnek a bolhák belőle..és ha a szobába hagyod ott maradnak csak neked.) :D Takarítsatok ki otthon,főleg a szőnyeget..meg ahol a macska megfordult,oda bolhaírtó por, és rá pár napra, max egy hétre egy bolhátok sem lesz vagy félévig.:D Hajrá.:D

2009. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!