Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyűrted le a lelkifurda...

Hogyan gyűrted le a lelkifurdalásodat egy állat elaltatása miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magamat, mert ma az én döntésemre altattak el egy cicát. Nem is az enyém volt, hanem a szomszédé. A cicát elütötték, és a mi kertünkbe vonszolta be magát. Ezt idegenek mondták el később, mikor becsengettek hozzánk. Akkor megkerestem a cicát, egy bokor alatt szenvedett. Kihívtam az állatorvost, de azt mondta a gerince súlyosan sérült, nagyon szenved, és vagy szörnyű kínok közt pusztul el, vagy el lehet altatni. A szomszéd nem volt itthon, hirtelen kellett döntenem egy állatról, akinek nem én vagyok a gazdája. Végül kértem az injekciót, törölközőt tettem a cica alá, és elbúcsúztam tőle a gazdi nevében.

A gazdája később szomorúan elismerte, hogy jól döntöttem, de én rosszul érzem magamat. Mondjuk most, hogy így kiírtam magamból, végre tudtam sírni egy kicsit.

Itt temettem el a kertben a cicát, a szomszédnál most nem olyanok a körülmények.


2012. aug. 23. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod h jól döntöttél de borzasztóan sajnálom a cicát :'( A szomszéd felelőtlen volt, utálom azokat akik kint tartják a cicákat mindig ez a vége, de azt hiszik h fogyóeszköz...
2012. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem tényleg nem volt más választásom annak idején, csak imádott uszkárom elaltatása. Nyolc évig sirattam és folyamatosan /legalább hetente/ álmodtam felőle. Érdekes módon álmaimban sohasem fekete volt, hanem valami más színű. Mindig azt álmodtam, hogy elfelejtettem neki adni enni napokig és mikor azt hittem, már nem is él, előbújt valahonnan és megcsóválta a farkát. Nagyon nehezen tudtam elengedni.
2012. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, én nem voltam ebben biztos, hogy jól döntöttem, ugyanis világéletemben eutanázia-ellenes voltam (állatok tekintetében is). De abban a percben, mikor dönteni kellett, tényleg csak arra tudtam gondolni, hogy ez a cica már órák óta itt szenved, és hát amit az orvos felvázolt, hogy mi vár rá... arra jobb nem gondolni. :(


A szomszéd nem hibás ebben szerintem, egyszerűen kijárós cica volt. Az én macskám is kint lakik a kertben, de ő soha nem menne a telek határain kívülre, aminek nagyon örülök.


Köszönöm a válaszokat, az uszkárt én is nagyon sajnálom. :(

2012. aug. 23. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!