Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől lesz ilyen agresszív...

Mitől lesz ilyen agresszív egy darázs?

Figyelt kérdés

Ma futás közben a Hármashatár-hegyen megtámadott egy hatalmas darázs. A földről pattant fel, talán beleléptem, de ezt nem tudom. Azonnal becélozta a lábamat, és szúrt. Én közben futottam tovább, csak a másik lábam odadörzsölésével próbáltam meg elhárítani, de csak pár másodpercre tántorodott el. Követett tovább, és újra szúrni akart, de akkor már odahajoltam, és megpróbáltam egy nálam levő cucc segítségével elnyomni, de erre is csak eltántorodott, és harmadszor is támadt. Akkor se sikerült megölnöm, de akkor már sikerült annyira megnyomni, hogy nem folytatta a támadássorozatát.


Kicsit még mindig fáj a csípés nyoma, pedig dél körül történt az eset.



2012. szept. 1. 16:29
 1/8 Nacui ***** válasza:
43%
A csípés helye? Az hogy fájhat? Ha egy méhecske/darázs/dongó szúr, kiesik a fullánkja, és elpusztúl nincs mivel tovább szúrkálnia. Az ok az lehetett, hogy esetleg mellé léptél és veszélyben érezte magát, vagy éppen a "fészkét" (most nem jut eszembe hogy hogy hívják pontosan) veszélyeztetted. Bár akkor többen szoktak lenni, de van mikor csak 1 őrzi főleg ha leesett valahonnan.
2012. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Téged még sose csípett meg méh vagy darázs? Hogyhogy hogy fájhat? Ha ér valakit egy sérülés, az nem csak abban az egy másodpercben fáj, hanem utána is. Itt meg azt hiszem, valami mérget is pumpál vele, és annak is van hatása. De mostanra már nem érzem.
2012. szept. 1. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:

A méheknek valóban kiszakad a fullánkja, amibe belepusztulnak, de a darazsak fullánkja nem szakad le, és mérgük is van. Ecettel borogatva enyhül a fájdalom.

Talán valóban azért támadott, mert felzavartad. A fészket nem szokták a földre építeni, maximum a föld alá, ezért nem hinném, hogy a fészkét védte. Amúgy az aszály miatt mostanában jóval ingerlékenyebbek a darazsak (is), engem a kerti csapnál szoktak rendszeresen letámadni.

2012. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nacui ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy a fészket a földre építi...-.-" Nem tudod mit jelent az, hogy "leesett valahonnan?". Különben meg igen csípet már meg nem is egyszer. És a darázsnak is szépen kiszakad a fullánkja csak 1szer tud szórni.
2012. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt meg hol hallottad? Most komolyan, jártál biológia órára? A darázs fullánkja nem szakad ki!
2012. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem se tűnt úgy, hogy éppen fullánkhiányban szenvedne. Újra és újra nekemjött még futás közben is.
2012. szept. 2. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
# 4/6 - a flegma stílusodat próbáld inkább magadban tartani. Továbbá olvass egy kicsit a dolgok után, mielőtt megmondod a frankót. A darázs fullánkja nem szakad ki, ezért tud többször is támadni!
2012. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Neuhauser László ***** válasza:
100%

"És a darázsnak is szépen kiszakad a fullánkja csak 1szer tud szórni."


ez NEM igaz!!!


a DARAZSAK eleve a FULLÁKKAL (illetve a mérgükkel) bénítják meg az áldozatukat, ami pl egy rovar, amit a "gyerekeinek" visz táplálékul. Olvass utána


Egy darázs többször képes az embert megszúrni - tapasztaltam én is, ugyanazon darázs háromszor szúrta meg a karomat

2013. ápr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!