Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miez a dolog amit ide rakot...

Miez a dolog amit ide rakot ez a darázspók?

Figyelt kérdés
Van egy darázspokóm egy dunsztos üvegben tartjuk (nyugi nem éheztetjük meg ilyenek jól elvan) és pár napja észrevetem hogy csinált egy tojás szerü gumot barna és mintha lenne egy bejárata mivel egy helyen fehér.Olyan az alakja mint a földimogyoró héjának
2012. szept. 17. 19:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként nem tudod lefotózni, és feltenni?
2012. szept. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Háát , a telefonom elég homályos képet kéazit , a fényképezőgépet meg apám elzárva tartja mert bátyám mindig elviszi xD
2012. szept. 22. 09:27
 13/28 A kérdező kommentje:

[link]



Igy néz ki csak kicsit kisebb

2012. szept. 22. 09:33
 14/28 anonim ***** válasza:
Fúj de gusztustalan! :D Szerintem továbbra is kokon. :D
2012. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
De nem értem , ez nem nőstény pók , akkor hogy rakhat fészket? Transzfesztita vagy mi? XD
2012. szept. 23. 09:23
 16/28 anonim ***** válasza:

lehet nőstény pók, csak még fiatalés azért pici

egy cikkből:

Lábfesztávolsága a kifejlett nősténynek 3,5 - 7 cm. Tehát a kifejlett nőstények közt is igen nagyok a méretkülönbségek.


Mivel hazánkban nem védett (közeli rokona, a karéjos keresztespók - Argiope lobata - védett), érdemes megpróbálni a terráriumi tartását. Látványos és könnyen tartható. A terrárium mérete minimum 25x25x25 cm, ha ettől nagyobb, az nem baj - növelheti állatunk komfortérzetét. A talaj lehet virágföld, homok, tőzeg, vagy ezeknek a keveréke. A talajnak komolyabb szerepe nincs azonkívül, hogy a nyirkosan tartásával biztosíthatjuk a megfelelő páratartalmat. A terrárium berendezésénél ügyeljünk arra, hogy minél több mászóág, és olyan elem legyen a terráriumban, amelyhez a pók kényelmesen elkészítheti a kerekhálóját. Az etetése sem okozhat különösebb gondot. Ami a hálójába fenn akad, az garantáltan zsákmány lesz. Hihetetlen gyorsasággal szövi be a hálóba tévedt áldozatát.

Szaporítása sem okozhat különösebb problémát. Amennyiben kifejlett nőstényt fogtunk nagy utótesttel, rövid időn belül kokont fog rakni az állatunk. Pároztatás esetén a hímet rakjuk be a nőstény terráriumába, aki hamar heves udvarlásba kezd a háló szélénél, majd egyre közelebb merészkedik a nőstényhez. Párzás után a nőstény szereti megenni a hímet. A lerakott kokonból végül 80-100 kispók lát majd napvilágot, melyek felnevelése nem okoz különösebb gondot. Szüleikhez hasonlóan mohón fogyasztanak el mindent, ami a hálójukba kerül.

2012. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

jah és itt egy érdekes kép :D


[link]



[link]

2012. szept. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Azon a képen a nagy mellet az a him pók ? :O
2012. szept. 24. 21:51
 19/28 A kérdező kommentje:
Ja és amugy ez a pók télen téli álmot alszik? mert tlen nem nagyon van mit ennie .
2012. szept. 24. 21:55
 20/28 anonim ***** válasza:

bizony az a pici a him pók :D télen nem tudom mi lesz a pókokkal, ha jól tudom "elrepülnek" téli búvóhelyet keresve és átellelnek hogy tavasszal megint "repüljenek" -ökörnyál- (felmásznka valami magashelyre és a egy köteg hálóból ejtőernyő félét csinálnak)

de szerintem ha terráriumban tartod és adzs neki továbbra is kaját akkor nem fog telelni, hiszen nem tud hova menni, de lesz kaja amit egyen :)

2012. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!