Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az nem állatkínzás, ha bezárom...

Az nem állatkínzás, ha bezárom őket ketrecbe, kalitkába, akármibe?

Figyelt kérdés

Szerintem minden állatnak joga van szabadon, saját természetes környezetében leélni az életét. Mi pedig elfogjuk őket, bedugjuk ketrecbe, kalitkába, akváriumba, stb. és még el is várjuk tőlük, hogy természetes módon viselkedjenek, no meg, hogy érezzék jól magukat!


Az más dolog, ha beteg, és gondoskodásunk nélkül elpusztulna, no de ha eleve egészségesek?

Az állatvédőknek nem itt kellene kezdeni a munkájukat?


2012. szept. 18. 10:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
42%
Ez eredeti kérdésedre válaszolva: dr. Mengele kispályás amatőr volt a díszálattenyésztőkhöz képest.
2012. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, akkor ezekszerint te vegetáriánus vagy, mert a logikádból arra a következtetésre jutottam, hogy a vágóhidakat is rossz szemmel nézed. Szólj ha tévednék.
2012. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, te mit szólnál hozzá, ha a kezedbe nyomnának egy kőbaltát, hogy menj és élj boldogan!


A háziállatként tartott kisállatok többségének nem kell törődnie a rá leselkedő veszéllyel és nem kell állandóan az élelemért harcolnia (ez rád is igaz, amíg gyerek vagy). Ha megfelelő méretű a mozgásterük, szerintem kifejezetten jól érzik magukat és tovább élnek, mint ha szabadban nőnének fel.


Kivételek természetesen vannak.

2012. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tartozom a hivatásos állatvédők közé. Amikor kertes házban laktam, nekem is volt kutyám, macskám, apósomnak galambjai.

Mióta panelban lakom, kismilliószor mondják, miért nem tartok házi-kedvenceket? Mert ilyen helyen ők már biztosan nem éreznék jól magukat.


Erre bizonyíték:

Pl. Szomszéd lakásban kanárit naponta kiengedtek a ketrecből röpdösni. Egy alkalommal a nyitott ablakon huss, és már oda is volt. És láss csodát: nemesített, háziasított fajta ide, oda, ősi öszten erősebb: összeállt egy verébbel, párban éltek, együt aludtak (gondolom ott, ahol a veréb is meghúzta magát), de: naponta visszajártak, hogy az ablakpárkányra csaliként kirakott kaját megegyék! Mennyi ész!!!

Az, hogy többszáz évvel ezelőtt őseiket befogták, háziasították, stb. egy dolog, de elkezdhetnénk már a visszaszoktatásukat még ha a mi korosztályunk csak részlegesen is, majd az utódaink egyszer valamikor befejeznék a munkát. De ha sohasem kezdünk hozzá???

2012. szept. 18. 11:59
 15/33 A kérdező kommentje:

Sőt tévedtek!

Nem vagyok vega, imádom a husit (is) sütve-főzve, párolva, ahogy lehet, szinte mindenevő vagyok.


De: hiszem, hogy a természet úgy építette fel önmagát, hogy abban a táplálék-lánc kialakításának megvan a maga törvénye, útja, és ha odakerül a sor, bizony minden rinya nélkül elvágom a tyúknak a nyakát, és olyan csirkepaprikást nokedlivel vagy galuskával (ki hogyan szereti) főzök neki, hogy a 10 ujját megnyalja utána.


De addig, amíg annak a jószágnak el nem jön a "vég", addig éljen szabadon, a számára természet által jelölt módon, helyen, stb. Aki akarja, érti, aki pedig csak kötözködni akar. Csak tessék!

2012. szept. 18. 12:03
 16/33 anonim ***** válasza:
46%
Üdítő érzés látni, hogy vannak még ilyen jóérzésű emberek is, mint te, kérdező:)Így kéne legyen,ahogy leírtad, én ismerek olyan nénit, akinek sok tyúkja van és úgy szereti őket, ahogy más a gyerekeit. Szabadon vannak a kertben, még a házba is bejárhatnak. Meg is hálálják neki, akkora tojásokat sehol nem láttam és olyan finomakat sem, amilyet azok a tyúkok tojnak.
2012. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
44%
Ritka a kérdező felfogású ember.Az emberek többsége már birtokló viszonyban beszél az állatokról.Személy szerint nem akarok a közvetlen környezetemben természetben életképtelen,ivartalanított,bezárt állatokat.Sokszor látok ezen az oldalon idézetet Gandhitól "felelős állattartóktól".Pontosan ezek a tulajdonságok sugároznak vissza az emberre,és hűen tükrözik a tulajdonságaikat.
2012. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
51%
Az alapprobléma mindig a neveltetésünkben van. Az én gyerekkoromban a vadon élő állatok "dúvadak", "fenevadak", "ordasok" stb. voltak. Egyszóval irtani való ellenség. A hős a mesékben, könyvekben mindig legyőzte az állatot, azaz ment az erdőben és durr, lelőtte a medvét. Brávó! Én is így gondoltam ezért kisgyerekkoromban, hogy ez a helyes, lőjjék csak a hős vadászok! Azt a szót, hogy környezetvédelem, nem hallottuk, azt a szót sem, hogy állatbarát. Ma persze megfordult a világ gyökerestől és bennem is a vélemény. Először úgy éreztem, azt hittem, hogy az állattartók az állatbarátok. Mert milyen aranyos, szereti a kutyust, meg a cicát… de édi! Azután meg felnőtt lettem, ma már azt gondolom, hogy az állattartó és az állatbarát az szöges ellentétben áll egymással, mint fogalom, végtelen önzésnek tartom, hogy napi kis vakargatás céljából dobozokban sínylődjenek tömegével állatok, iparág létesüljön a tenyésztésükre, agyatlan kis idióták korlátozás nélkül megvásárolhassák őket és kényükre-kedvükre hanyagolják el vagy etessék házi szeméttel. Ha meg elpusztul, hát veszünk másikat, ne sírjon a szegény gyerek. Aljasság, lelketlenség és kegyetlenség!
2012. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%

Természetesen meg lehetne oldani a visszaszoktatásukat, de mégis hova? Lassan talpalatnyi hely nem marad, ahová vissza lehetne telepíteni őket.

Helyes a kérdező meglátása is, miszerint a természet rendjében benne van a tápláléklánc is, a préda és a ragadozó, azonban ez az egyensúly már régen felborult. Nagyjából akkor, amikor az "értelmes ember" elkezdte saját kedvére formálni a környezetet. Az egyensúly kibillent, és épp ez az, ami a problémákat okozza.

2012. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a kedves neandervölgyi aki még az értelemes válaszokat is lepontozta?
2012. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!