Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az nem állatkínzás, ha bezárom...

Az nem állatkínzás, ha bezárom őket ketrecbe, kalitkába, akármibe?

Figyelt kérdés

Szerintem minden állatnak joga van szabadon, saját természetes környezetében leélni az életét. Mi pedig elfogjuk őket, bedugjuk ketrecbe, kalitkába, akváriumba, stb. és még el is várjuk tőlük, hogy természetes módon viselkedjenek, no meg, hogy érezzék jól magukat!


Az más dolog, ha beteg, és gondoskodásunk nélkül elpusztulna, no de ha eleve egészségesek?

Az állatvédőknek nem itt kellene kezdeni a munkájukat?


2012. szept. 18. 10:24
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
30%
Tényleg,ki az a kretén,aki ennyire lepontozza a válaszokat?? 29-esnek teljesen igaza van!! És valaki írta itt, hogy ez ellen nem a kommentelők tudnak tenni, de ez nem teljesen igaz. Minden ember felelőssége, hogy hogyan gondolkodik és hogyan tartja az állatait, utálom ezt a lerázást, hogy nem a mi felelősségünk, dehogyisnem, mindenki felelőssége, hogy legyen empátiája, és ne tegye azt az állatokkal, amit magának nem kívánna!!
2012. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
89%

Előző: ezt én írtam, és kicsit félreértetted a dolgot. Ha valaki állatot vesz magához, kötelessége a lehető legjobb körülményeket biztosítania neki. Az említett mondatod az élőhelypusztításra, az állatok illegális befogására, pusztítására vonatkozott, valamint a természet egyensúlyának visszaállítására. Ez ellen egyetlen, vagy egy maroknyi ember nem tehet semmi érdemlegeset.

Mondok egy példát: tavasszal fatelepítésbe kezdtem, pótolni próbálván az ellopott ligeterdőt. A magoncok többsége nem élte túl, mert az arra járkálók letördelték, mert hogy az milyen vagány dolog. Amik túlélték, néhány év múlva újra el fognak tűnni. Szóval én hiába erőlködök, egyedül képtelenség bármit véghez vinni. Szemléletmódosításra lenne szükség, globális szinten...

Remélem, most már érthetőbb voltam. :-)

2012. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

"De nem ezt kellene megszüntetni először?"

Nem! Először az állatviadalokat, az állatok önkényes, szórakozásból történő kínzását, gyilkolását, a mindenféle barom rodeókat, cirkuszban sokkolóval, láncraveréssel meg mittudomén mikkel történő állatkínzást (magát az ilyen cirkuszt), kéne megszüntetni, meg pl. a vágóhidakon csak kábítással, vagy olyan módszerrel lehessen végezni a vágást, meg a bundakészítést, ahol élve nyúzzák meg az állatokat, meg a kínai élve főzést vagy miket stb stb... szerintem itt kell kezdeni, már bocs....

2012. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!