Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez egy elfogadható és szokvány...

Ez egy elfogadható és szokványos hozzáállás az állatorvos részéről?

Figyelt kérdés

A kisegítő asszisztense vagyok és az elvégzett munkáért megfizet rendesen. Persze a személyes kapcsolatunk is normális, már már baráti, bár ezzel nem erőlködnék, lévén, hogy ő egy vonzó fiatal férfi, én meg nő vagyok :-D

Szóval ami zavaró számomra, az az, hogy ha bármi munkát végez nekem (van kutyánk és macskáink is), azért sosem fogad el pénzt! Már nagyon kellemetlen, mert ő rendesen megfizet engem, nekem viszont nem hagyja, hogy fizessek neki, és itt nem csak egy féregtelenítésről, vagy egy szimpla oltásról beszélünk, hanem a műtétet is ingyen csinálja! Már ég a bőr a képemről, ha valamit szeretnék, mert kicsit ez olyan, mintha kihasználnám, viszont máshoz nem merek menni, mert akkor megharagszik. Egyszerűen fogadjam el, hogy ő ilyen és ne sértsem meg azzal, hogy a pénzem tukmálom rá? Vagy miért hiszi azt, hogy én elvárom ezt a bánásmódot tőle?


2012. okt. 4. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jó a kapcsolatotok, nyíltan beszéld meg vele, hogy neked kényelmetlen , hogy nem kell fizetned. Egyezz meg vele, hogy te kifizeted a felhasznált anyagok értékét.
2012. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális dolog a részéről, én ebből nem csinálnék ügyet.

Egy pont után már tényleg hülyén néz ki, hogy Te mindig fizetni akarsz, ő meg mindig elutasítja. Talán még azt felajánlhatnád, hogy a fizetésedből valamennyit vonjon le -előre egyeztessétek mindig- vagy ha más nem, hát vigyél neki sütit, vagy egy doboz bon-bont.

Amúgy meg tudni akarom, hogy hol van a rendelőtök, kíváncsi vagyok a jóképű dokira :D

2012. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez természetes valahol. Anyumnak már a fogorvosa szinte ingyen dolgozik, pedig nem is kollégák meg semmi, csak olyan régóta jár hozzá :)


Szerintem mindig ajánld fel h fizetsz, ha nem fogadja el, ok, ha igen, az is. Szerintem túlgondolkodod.

2012. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, részéről ez csak egy kedves gesztus, ha már barátinak nevezhető a kapcsolatotok: van, aki nem kér el a barátjától pénzt. Nagyvonalú főnököd van, inkább örülj neki!


Ha neked ez így kellemetlen, akkor legközelebb ne pénzzel, hanem egy gesztussal viszonozd a fáradozásait: sütsz neki (ha van családja, akkor nekik) süteményt, ha pl. van gyerek, felajánlhatod, hogy ha elmennének kettesben a feleségével, szívesen vigyázol rá, veszel neki cserébe egy ajándékkosarat, stb.

Egyébként meg egy állatkát elég egyszer ivartalanítani, oltani is évente kell, nem akkora összeg, hogy ne bírná ki.


Másrészt: okos főnök tudja, hogy a jó munkaerőt meg kell becsülni, és ezt egy kis "kényeztetéssel" szeretné talán kifejezni.


Könyveld el, hogy szerencsés vagy, és törekedj a további jó kapcsolatra!

2012. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindig megkérdezem, hogy mivel tartozok, mert azért azt már bunkóságnak tartanám, hogy meg sem kérdezem. Nem akarom, hogy tényleg azt gondolja, kihasználom!

A munkadíj levonásáról már beszéltünk, én felhoztam neki, mint törlesztési lehetőséget, de mindig csak elhülyéskedi... folyton csak zavarba hoz vele, már előre félek, amikor a fizetés részhez érünk :-S

Ó, nem, nem árulom el, hogy hol van a rendelő, ő az "én dokim"! :-DDDD

2012. okt. 4. 13:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez normalis, az en alkalmazottjaim sem fizetnek semmit a kavezoban... O sokkal jobban el mint te, megteheti es szerintem orul neki. Ertem, hogy ez neked miert kellemetlen, de feleslegesen az. Ha nem csinalna szivesen, vagy sokba lenne neki, akkor fizethetnel.
2012. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenesetre legközelebb megmondom neki, hogy remélem tudja, én ezt nem várom el tőle, úgyhogy ne érezze kényszernek. Egyébként valószínűleg nem a kenyérre valót hagyja ott nálam, amikor nem fogad el fizetséget :-)
2012. okt. 4. 13:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudod a konyhásnénik is visznek haza a menzakajából. Ugyanilyen az is, ha neked, mint ott dolgozónak kedvezményesen vagy ingyen végeznek pár szolgáltatást. Párkapcsolati tanácsokért pedig a szerelem rovatban kérdezz.. :)
2012. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mikor téged megfizet, azt a páciensek pénzéből teszi, tulajdonképpen szétosztja azt.

Ha a munkatársam megkér, hogy segítsek neki valamiben (például költözni, vagy hasonló), akkor én sem várnék el tőle fizetséget. Ha hosszabb útról van szó, akkor a benzint természetesen ő fizetné.

Szerintem, ha a gyógyszerek neki pénzbe kerülnek, akkor ragaszkodj hozzá, hogy legalább azt kifizeted. Persze, csak ha nem akarod, hogy a kapcsolatotok bensőségesebbé váljon.

2012. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezentúl nem fogok ezen pörögni és próbálom kézenfekvő dologként kezelni azt, ha a főnök kedves a beosztottal. Csak sajnos ezen kívül eddig ilyet nem tapasztaltam, szóval megvan a bizalmatlanságom oka.

A kérdésem pedig nem párkapcsolati jellegű, ezért nem ott tettem föl. A kettőnk közötti kapcsolat milyenségével pontosan tisztában vagyok, a kérdésem nem erre vonatkozott.

2012. okt. 4. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!