Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez egy elfogadható és szokvány...

Ez egy elfogadható és szokványos hozzáállás az állatorvos részéről?

Figyelt kérdés

A kisegítő asszisztense vagyok és az elvégzett munkáért megfizet rendesen. Persze a személyes kapcsolatunk is normális, már már baráti, bár ezzel nem erőlködnék, lévén, hogy ő egy vonzó fiatal férfi, én meg nő vagyok :-D

Szóval ami zavaró számomra, az az, hogy ha bármi munkát végez nekem (van kutyánk és macskáink is), azért sosem fogad el pénzt! Már nagyon kellemetlen, mert ő rendesen megfizet engem, nekem viszont nem hagyja, hogy fizessek neki, és itt nem csak egy féregtelenítésről, vagy egy szimpla oltásról beszélünk, hanem a műtétet is ingyen csinálja! Már ég a bőr a képemről, ha valamit szeretnék, mert kicsit ez olyan, mintha kihasználnám, viszont máshoz nem merek menni, mert akkor megharagszik. Egyszerűen fogadjam el, hogy ő ilyen és ne sértsem meg azzal, hogy a pénzem tukmálom rá? Vagy miért hiszi azt, hogy én elvárom ezt a bánásmódot tőle?


2012. okt. 4. 13:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

én nem pont érzelemre hanem logikára alapozva gondoltam át :D

szóval éljünk egy példával. legyen a fizetésed 100 forint, abból mondjuk 95öt elköltesz az alapvető dolgokra, magadra és az állatkáidra...ritka dolog ebben az országban de marad neked 5 forintod, amit félre tudsz tenni.

namost tegyük fel, hogy elvégez neked ezt azt...és te azért fizetsz neki azzal a pénzzel, amit te tőle kaptál :D kicsit tovább gondolva, ha elfogadna tőled pénzt, az olyan lenne neki, mintha csökkentené a fizetésed :D


legalábbis én így fognám fel és ilyen alapon én sem kérnék semmit az alkalmazottamtól cserébe a céges szolgáltatásért :) bár nekem könyvelőiroda a célom, szóval én nem tudok majd sok potya szolgáltatást nyújtani az alkalmazottaimnak :D de amit tudok azért biztosan nem kérek majd egy fityinget sem, a fenti logikázásom miatt :D

2012. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
igen, igazad van, kicsit olyan lenne, mintha egyik zsebéből a másikba tenné a pénzt...
2012. okt. 5. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!