Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nincsen "haszonállatok"...

Miért nincsen "haszonállatok" témakör az "állatok" kategórián belül?

Figyelt kérdés

Csomószor látom, hogy valaki feltesz egy haszonállattal kapcsolatos kérdést, és húszan esnek neki, hogy ne edd meg, ne öld meg, és talán kap egy a kérdésre válaszoló választ.

Ha legalább nagyjából el lennének különítve a nyuszikat sétáltatni és oktatni akarók és a nyuszikat állatságos körülmények között tartók, majd megevők kérdései, akkor talán kevesebben sértődnének meg...



2012. okt. 13. 00:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

kétségtelenül jó volna egy haszonállatok témakör is!


emlékszem, amikor elkezdtem ide írogatni, még lovas téma sem volt. gondolom kérni kell a webmestertől, és ha elég népszerűnek tűnik a gondolat, csinálnak egyet.

2012. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Akkor kérjük?

Kérjük szépen a "Haszonállatok" kategóriát megnyitni!

2012. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Írtam nekik, remélem olvassák az emailjeiket :)
2012. okt. 14. 21:06
 14/19 anonim ***** válasza:

"Há mer itt a pesti úri népek vannak többségben, oszt haszonállat oldalt elfelöjtettek csináni."


Nem értem miért kell ennyire degradálóan beszélni pestiekről, akik között ugyanúgy vannak szegények, mint vidéken és tudják jól mi az a haszonállat. Mesúgom vidéken sem tartanak minden kertes házban. De nem is kell. Ha rajtatok múlna, talán szép díszkertek sem léteznének.

2012. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Na, ne bántsuk egymást :) nem vidék kontra Budapest viszályt akarok szítani, csak hiányzik a haszonállatok témakör. A jószágban érdekelteknek azért, hogy ne a hörcsögökről kelljen olvasnia, a házikedvencekben érdekelteknek pedig ne kelljen felzaklatódnia azokon a húsevőkön, akik a "hússal" még életében is találkoztak, gondoskodtak róla. Ez nem arról szól, hogy ki hol lakik :)
2012. dec. 7. 21:34
 16/19 anonim ***** válasza:
9.-ik vagyok. Többször volt olyan érzésem, hogy külön fórumot kellene erre a témakörre létrehozni, mert lassan fényes nappal zseblámpával kereshetjük a ház körül kapáló,állattartó embereket. Ráadásul nem csak azokat, akik még csinálják, hanem azokat is, akik csinálni szeretnék. Az utóbbiból talán kevesebben vannak, mint az előbbiből és ez az igazán katasztrófa.
2012. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én pont az a kategória vagyok, aki csinálni szeretné, csak még nincsen rá lehetőségem. Néhány év múlva belevágok majd, de addig is szeretnék tájékozódni a témáról. Persze van néhány könyvem is, de az állattartás tényleg egy olyan dolog, amit végül nem könyvből, hanem gyakorlatból, saját illetve mások tapasztalataiból lehet megtanulni. Szívesen olvasom mások kérdéseit, és az arra kapott válaszokat. Egyébként sajnálatos, hogy a háztáji állattartás hanyatlik, így egyre kevésbé lesz alternatíva az agyongyógyszerezett természetellenes körülmények között tartott túl gyorsan felnevelt állatok húsára. Remélem, hogy az előtt térünk magunkhoz, hogy végleg kihal a háztáji állattartás. Persze mindenkinek kell mindenkinek állattartással foglalkoznia. Egyáltalán nem azért írtam amit írtam, hogy megszóljam azokat akik nem akarnak haszonállatot tartani.
2012. dec. 9. 22:32
 18/19 anonim ***** válasza:
9.-ik vagyok. Én is azok közé tartozom, akik csinálni szeretnék. Sajnos nem élek olyan körülmények között, hogy ezzel foglalkozhatnék. Úgy látom sajnos a vetőmag kereskedelem is a háztáji ellen dolgozik,például a ZKI már kivonta a hibrid takarmány kukoricáit, a GKI szintén vélhetőleg kereslet hiányában megszüntette a 5 kg-os kiszerelését. Tasakos kiszerelésben csak zöldség vetőmagot lehet kapni, a többi szántóföldi növényt 25kg-os zsákos kiszerelésben. Ha a dolgok így mennek tovább, akkor vége a háztájinak. Olyan faluba sem szívesen költöznék, ahol 2 ház helynél kapálják a földet.Pedig a környékünkön több is van! Szinte már nevetség tárgyává válnak, akik kapával a kezében kimegy a kertjébe. Nekem is van könyvem rengeteg,azzal nincsen baj, linkjeim és elérhetőségem is akad bőven. Lehetőségem az is nincsen,és ahogy kinéz nem tudni mikor lesz. Hívtak több helyre is, hogy menjek kapálni,de visszautasítottam,mert sajátommal akarok foglalkozni és saját elképzelés alapján.
2012. dec. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
fel a fejjel :)
2012. dec. 10. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!