Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen fajta hernyó?...

Ez milyen fajta hernyó? Meddig tarthatom ebben a kis üvegben? Lehet egyáltalán tartani?

Figyelt kérdés

Mit adjak neki enni? Milyen fajta lepke lesz? Milyen levelet eszik meg? Van ősszel hernyó??? Mekkora hely kell neki ha meg szeretném tartani? Mit kell csinálnom, hogy életben maradjon, és jól érezze magát?


Előre is köszi a válaszokat!


[link]


[link]


[link]



2012. okt. 13. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ő lesz az? Szerintem igen :)

[link]


[link]

2012. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ő az. De azért még várom a válaszokat!
2012. okt. 13. 13:12
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Nos, minden évszakban van hernyó. Több ezer lepkefaj él (itthon is), és ezek nem egyszerre repülnek, ugyanígy a hernyóik sem egy évszakban aktívak. Ennek adhatsz elég sok mindent, én az ibolya levelét javasolnám, vagy ha van, akkor esetleg sóska, vagy (lándzsás/széleslevelű) útifű.

Nem kell túl nagy hely, de ne is legyen túl kicsi, egy nagyobbacska befőttesüveg (nem feltétlen 5 literes, az talán túlzás egy hernyónak) megteszi. Legyen bent neki föld, annyi, amibe bele tudja ásni magát, hogy bebábozódjon. Télire tedd ki hűvösebb helyre, ha van, teraszra, lépcsőházba.

Az üvegbe tegyél gallyakat, hogy a kikelő lepke tudjon mire felmászni, de ne legyenek túl sűrűen, hogy elférjen a szárnya. (Amikor kikel, a szárnya még kicsi, kikelés után "nő" meg, szóval kell neki hely.)

Nagyjából ennyit tudok tanácsolni, remélem segítettem. :)

2012. okt. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat!
2012. okt. 15. 14:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már áttettem egy 7 dl-es befőttesüvegbe, amit egy függönydarabbal takartam le.
2012. okt. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!