Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megöltem egy csirkét! Zavar?

Megöltem egy csirkét! Zavar?

Figyelt kérdés

Kaptunk a falunkba egy család állatvédőt!Ami elég érdekes mert itt mindenki gazda sok tehén,csirke,disznó...De ezek rám vannak szállva..

-Első eset: Van 3 kutyám 1 pici keverék,egy nagy kan kuvasz és egy kis férgező.A kuvasz kiszökött és kiírtott 10 csirkét ami azért elég fura mert az udvarban meg őrzi őket..Hazarángattam láncal és rácsaptam egy vesszővel..A család egyből a kerítés mellé: Hogy képzeli!Ez csak egy védtelen állat! ----- Egy órás veszekedés

-Második eset: Szépen megfogtam a nagy kakasom egy jó vasárnapi ebédre fogom a baltát a tönköt lecsaptam a fejét véreztetem ki erre jön ki az asszony: Miért bántja ezt a csodálatos állatot??Maga mit szólna ha ezt magával tennék.... stb. stb. -----másfél órás veszekedés

-Nemrég a teheneket hajtottam be van 2 gyönyörű mt üszőm.Az idősebbet elkezdtem simogatni kézből adtam egy kis szénát a szájába stb. (már nehezebben tud járni de sajnálom a vágóra vinni mert kézből neveltem még gyerekkoromban).A fiatal tehén nekiment az nénikémnek(így hívom az öreget) az elesett...A nagy bottal a fiatalnak a seggére vertem egyet(nem olyan nagyot) erre megint az egész család... ---- fél órás veszekedés és jött a másik szomszéd is hogy mit pofáznak bele más dolgába..


Engem ez már nagyon idegesít...Én is imádom az állataim de ezek..Mit csináljak ezekkel?Csak egy hónapja laknak itt de már az állatokhoz hozzá se merek érni mert jönnek pofázni..Csirkét vágni csak az ólban szoktam már..Ott meg mindent összevérez..Karácsonyra egy disznót leszeretnék vágni de csak azt is akkor ha ezek elmennek...Már a fél szomszédságot idegesítik..Mit csináljak hogy megértsék itt falun vannak itt ez az élet rendje..Ők azért élnek hogy mi élhessünk..

Szerintetek?

Szintén állatőrültek kíméljenek!


2012. nov. 4. 10:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

ÉS esznek húst a múltkor is ott kint grilleztek...Azt hiszik hogy azt a növények szarják vagy nem tudom..Szakszerűen vágom le őket ahogy kell!A csirkének ugye vagy az eret a nyakán vagy lecsapjuk a fejét!Ez a legszakszerűbb így szenved a legkevesebbet!A disznót sokkoljuk ez a legszakszerűbb szintén!

Lefilmezni nem hiszem hogy lefogják mert maximum őket röhögik ki hogy milyen hülyék..

2012. nov. 4. 12:20
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként fel nem fogom hogy az ilyen meg minek költözik falura. Mit hisznek hogy a hús is a fán terem a haszonállatok meg csak kedvtelésből vannak tartva?! Meg különben is semmi közük hozzá és abba bele se gondolnak vagy nem is értem.. hogy jól elvágják magukat a szomszédoknál.

Hagyd őket, ne is állj le velük vitázni bár gondolom nem könnyű:D Én személy szerint idegrohamot kapnék 2 alkalom után pedig imádom az állatokat sose tudnék levágni egyet se de tudom hogy honnan jön az asztalomra a hús és többre becsülöm sokkal ha életükben jól vannak tartva falun mintha egy ketrecben élnék le az életüket.

2012. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
Azt hiszik, hogy a marhát a vágóhídon halálra simogatták és attól döglött meg? Ha pofázik, akkor tegyél be valami hörgős metált full hangerőn, és máris nem fogod hallani, mit rikácsolnak. :D
2012. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kutyát nem ütöttem volna meg de a többivel egyetértek
2012. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Márrkk válasza:
21%
Én téged ütnélek te nyomorék
2014. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
Igazuk van minek ölted meg szegény csirkét?
2015. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kutya kár volt, mert nincs "időérzéke", azaz nem rágódik a múlton, tehát nem érti miért ütöd "ok nélkül"



A kakassal semmi gond, ezért tartod.



A tehenet nem nagyon volt értelme ütni, nem valószínű hogy érti miért kapja, de semmi gond - nem erősen ütötted, és a fájdalomküszöbe is elég magas, nem pusztul bele.


Sajnos nem nagyon tudsz mást tenni, mint ignorálni őket. Állatokat rendezd (mégis csak el kell látnia valakinek) és ha megéhezel, vágd le ott ahol neked megfelel. (ólban gondolom nincs sok helyed)


Ne állj le velük veszekedni, falra hányt borsó.


(a kakashoz annyit, hogy sok ember eltúlozza az állatvédelmet. Én is nagy állatbarát vagyok, de fogyasztok húst. Háztájit. Nem az a baj, hogy levágják az állatokat, hanem a nagyüzemi, zsúfolt tartás. A te állataidnak volt élete, boldogok voltak, nem szenvedtek. Pont. Neked viszont enned kell.)

2016. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!