Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A patkányokat hogyan lehet...

A patkányokat hogyan lehet kiirtani?

Figyelt kérdés
A szomszéddal össze van építve a garázsunk. Idén ez már a 3. év hogy patkányok vannak nála, és veszek irtót (amit a saját részemre kirakok), eltűnnek, újra visszajönnek. Ő összeszedi a diót, almát stb-t, beviszi a garázsba, és egész télen "eteti" vele a patkányokat. Tavaly is vigyorogva meséli, hogy "A patkányok megettek egy vödör diót :D" hát mondom ez nem normális. Mit lehet tenni?
2012. nov. 19. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Folyamatosan rakd a mérget,más választásod nincs.
2012. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom a nevét, de van egy patkány méreg amit ha több helyre kiszórsz (olyan kék apró bogyós) azt a patkány elviszi a fészkébe, és ott eszik meg többen. A patkány pár napon belül elpusztul. Sőt! a patkányok ha nincs élelem akkor az elpusztult patkányt is megeszik. Ha mérgezés miatt pusztult el akkor az ő szervezetében található méreggel a többiek is elpusztulnak..

Gazdaboltokban lehet kapni jó patkánymérgeket. vagy jó sok csapdát...

Vagy van még egy jó lehetőség. Ha van valakinek vadászgörénye akkor kérd meg, hogy menjen el veled, és vadássza le a patkányokat. Vannak akik kimondottan patkányvadászatra tartják a görényeket.

2012. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok teljes körű választ adni. Elég fura szomszéd O.o Tudja, hogy te nem csípod a patkányokat? Most ez lehet, hogy elég bizarr ötlet, de:

1. nyomatékosítani kéne, hogy érthető okból nem kedveled a patkányokat, mert ez+az+amaz

2. megkérni, hogy ne etesse őket, mert kárt okoznak neked stb.

3. közölni vele, hogy van lehetőség állatkereskedésben beszerezni házi patkányt, ami nem zavarja a szomszédokat.


A patkánymérgeknél arra figyelj, kérlek, hogy:

ha valaki tart macskát a közelben, akkor az a méregtől legyengült patkányt könnyen el fogja kapni, és ha megeszi, ugyanúgy elpusztulhat.

Tényleg, létezik "humánus" patkányirtás? Csak mert azt hallottam, hogy ezek a mérgek nagyon hosszú szenvedést okoznak az állatnak...


Amúgy tök megértem a helyzetedet, én sem csípném, ha ott szaporodnának a patkányok.

2012. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az etetést úgy értem, hogy elől hagyja a diót pl. De azt nem értem hogy minek szedi össze, vagy miért nem dobja ki a kukába, hiszen ők nem eszik meg....

2 évvel ezelőtt mikor észrevettem hogy van patkány szóltam neki hogy mi van. Azt mondja: "Ja, tudom hogy van, hallottam ahogy a garázs padlásán szaladoznak. Felkopogtam nekik és átszaladtak hozzátok :D".


És mindig ilyen válaszai vannak, hogy ez egy jó poén. Szintén 2 éve kinéztem az ablakon, és láttam ahogy a patkány az ablakpárkányunkon mászkál...Tehát be akart jönni a házba.


De tényleg csak a méreg kirakása marad, meg megmondom neki megint hogy ne ott tárolja a diókat.


Köszönöm a válaszokat!!

2012. nov. 19. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, próbáld te is lazábban venni...

A patkányirtás csak akkor működik, ha mindenki rendesen csinálja. Nem humánus, szenvedést okoz, az biztos.

Van egy népi módszer is, amivel el lehet tüntetni őket. Hát elég durván hangzik, de el kell kapni egyet, kiszúrni a szemeit és elengedni... A visítása miatt elmenekül a környékről az összes többi, óvatos, okos állatok... Lehet, hogy durva, én biztos nem csinálnám meg, inkább egyék azt a rohadt diót. Viszont a méregnél humánusabb, hiszen csak egynek okozol fájdalmat. Azt viszont közvetlenül, tehát nincs ott a mosom kezeimet, úgysem látom ahogy a méregtől döglik dolog.

2012. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg pénzt költök én is patkányméregre..de hiába írtjuk, az egész utca, ha van egy trehány szomszéd.

Tacskó kutyáink megfogják, soha nem eszik meg,tehát nem lesz bajuk..

Csak méreggel, vagy kutyával tudod őket írtani. Sajnos, nagyon szapora állat.

2012. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!